Vyhľadávanie


W: UMB08 Banská Bystrica 96, Von: 24 : 33, 31 : 34

01.05.2010 18:53
UMB08 Banská Bystrica 96 - UMB08 Banská Bystrica 97
33 : 24, Linda, Mirka, Naťa a Pipa po 4, Dena 3, Jaja a Lucia po 2, Terka 1
34 : 31, Luci 9, Miška 6, Terka 5, Pipa 4, Dida a Naťka po 2, Dena, Jaja a Soňa po 1 

Dnešným výkonom sme nadviazali na minulotýždňové zápasy s Ružomberkom 96. Hrali sme naozaj vynikajúco a naša forma graduje v správny čas. Doménou bola obrana a keby sme v útoku hrali smelšie a pridali nejaký kôš, mohol byť rozdiel v prvom zápase tesnejší. Výsledky oboch zápasov najlepšie vystihujú ich dramatičnosť a náboj.

Zaujímavosťou stretnutí bolo zranenie Lucie hneď v úvode prvého a Tuly z tímu súpera v druhom zápase. Lucia je na tom lepšie a aj keď nedohrala prvý zápas, nastúpila v druhom. Tula ostala po zrážke s vlastnou spoluhráčkou otrasená a je na pozorovaní v nemocnici. Obidvom prajem rýchle uzdravenie.

 

Milo:

Výkonmi sme nadviazali na dobrý herný prejav z posledného obdobia, čo ma teší. Potvrdili sme dobrý výkon zo zápasu proti RK –96, z čoho som mal trošku obavy, ale zbytočné. Zápasy sa odohrali vo výbornej a zároveň napätej atmosfére, ktorú môžeme očakávať aj na MSR. Som rád, že nás to neovplyvnilo. Proti Našim 96 sme sa snažili dodržať Naše princípy hry, hlavne v obrane, na ktorej momentálne pracujeme a sústreďujeme Našu pozornosť. Očakávam ešte väčší tlak na hráča s loptou. V čom jednoznačne vyniká Natália, spolupráca v obrannej fáze hry už tiež dostáva myšlienku. Škoda, že nehráme proti súperom, ktorý majú postavenú hru na clonení, pretože tú môžeme očakávať od niektorých družstiev na MSR.

V útoku sa tiež ešte hľadáme a skoro nachádzame, čo je tiež posun, ale chýba ešte väčší pohyb hráčov bez lopty. Basketbal sa nedá hrať v jednom tempe. Chýba rýchlejší a agresívnejší pohyb pri zbehoch a rýchlejší presun lopty zo silnej na slabú stranu. Veľa útokov sme riešili na pravej strane, čo je chybou, pretože obranu musíme tiež dostať do pohybu.

Ako družstvo, som spokojný s predvedenou hrou. Čo ma nesmierne potešilo, bol tlak na súpera v posledných minútach druhého zápasu, aj napriek stúpajúcej únave, za čo babám patrí obdiv.

Mišo na záver: Apelujem na všetky dievčatá ktoré majú rovnátka na zuboch. Chránič je nevyhnutný a je jedno ako s ním vyzeráte lebo bez neho budete vyzerať takto: