Vyhľadávanie


W: Teplička n. Váhom 97: Doma: 104 : 24, 97 : 42

11.03.2010 11:38

 

Teplička n. Váhom 97: Doma: 104 : 24, 97 : 42


UMB08 Banská Bystrica - Teplička nad Váhom

104 : 24, Luci 26, Pipa 20, Jaja14, Dida 12, Miška 8, Maťa, Soňa, Terka, Domča, Dominika po 4, Dena a Peťa po 2
97 : 42, Luci 20, Pipa 18, Dida 12, Jaja 10, Maťa 9, Linda, Terka, Dena po 6, Peťa, Domča po 4, Miška 2

Mišo: Prvý zápas bol v pohode, bez komplikácií v "rannom" tempe. Druhý vyzeral po polčase na 120 - 130 bodov, no potom tréner súpera objavil zázračnú obrannú zbraň. Žilinčanky začali brániť klasickú zónu, ktorú ešte dirigoval tréner pokynmi z lavičky. Na našu otázku po zápase, že či sa necíti aspoň trápne, keď hrá nepovoleným spôsobom, odpovedal nasledovne v duchu: To je starosť rozhodcu a keď to nepíska tak to treba využiť .... K tomu môžem povedať len toľko, že o jeho kvalitách - morálnych, trénerských, či iných vypovedajú čosi aj výsledky zápasov. Len škoda tých detí čo trénuje.

Milo: Pre mňa poučný víkend. Prvý zápas a prvé dve štvrtiny druhého zápasu, boli obrazom Našej hry, pripravenosti - či už atletickej alebo basketbalovej, no jednoducho tomu kam to chceme smerovať. Dobrý začiatok, aj napriek mojim obavám, dobrá hra - celkovo, prechod, agresívna obrana. Výborné individuálne výkony - Pipy, Diany, ktoré ma prekvapili svojimi výkonmi, či už v obrane alebo v útoku, Lucie, Jaji, Terky, Barbie, a tiež Dominiky S., ktorá zúročila to, čo poctivým tréningom nadobudla a všetkých hráčok, ktoré sa podieľali na tímovom hernom výkone.   
Pre mňa, osobne, bol dôležitý koniec zápasu. Som si vedomý toho, že súper hral zónu 3-2, v dolnom postavení, bez akejkoľvek možnosti ataku, v tomto období vývoja hráča. Ja sám, som sa rozhodol, že proti takejto obrane budem hrať, aj napriek upozorneniam rozhodcov, pretože sa s tým stretneme na Slovensku bežne. Bola to príprava na zápasy, ktoré nás čakajú. Toto sme absolútne nezvládli. Nie v útoku, ale vo všetkom ostatnom. Obrana, prechod a protiútok neexistoval. Prečo?
Musíme byť na to pripravení, súperi poznajú Naše kvality a budú nás chcieť poraziť. Akýmkoľvek spôsobom. 
Na záver. Som si vedomý svojich chýb na konci zápasu. Ušlo mi kaučovanie zápasu a tomu sa chcem v budúcnosti vyhnúť, neposunie to družstvo a ani mňa. Apelujem aj na vás rodičov. Vytvorme dobrú atmosféru pre celý tím. Hlavne pre Vaše deti, čoho súčasťou ste aj Vy. Všetci tvrdo pracujeme a basketbal je spôsob prezentácie vás a Vašich detí. Cieľ máme spoločný.