Vyhľadávanie


W: MBK Ružomberok 96, Doma: 72 . 60, 65 : 49

24.04.2010 19:46

Môj predpoklad sa naplnil a odohrali sme dva výborné zápasy. Najviac ma však teší, že sa s počtom odohratých zápasov zvyšuje naša výkonnosť. Zdá sa, že budem musieť prehodnotiť moje obavy prameniace z nedostatočnej hernej praxe.

Pravdepodobne "chybou" našej hracej komisie hráme podľa iných pravidiel ako sa bude hrať na MSR. Ak chcete hrať na výsledok, nový systém umožní hrať so 7 hráčkami celý zápas. Podľa toho čo som dnes videl, dovolím si bez nejakých príkras tvrdiť, že keby sme boli na tento spôsob striedania zvyknutí, nebolo by družstva, čo by nás mohlo za štandardných okolností poraziť. V každom prípade som za to, aby sme aj na MSR hrali s dvomi päťkami ako doposiaľ a neprispôsobovali sa hre na výsledok. Je to však na Milovi, ako sa rozhodne.

Výborné je, že do tej sedmičky by sme mohli vyberať až spomedzi 11 - 12 dievčat. Dnes sme mali na zápase k dispozícii 14 hráčok (Domča a Maťka sú zranené). Takýto široký káder si musíme udržať. Príde puberta, zranenia, možno vážnejšie školské povinnosti a počet sa nám zredukuje. Počítame síce s príchodom hráčok na ŠG, no pri ich výbere budeme musieť dať obrovský dôraz na kvalitu, aby nás nestiahli späť.

UMB08 Banská Bystrica - MBK Ružomberok 96

72 : 60, Luci 23, Pipa 12, Mirka M. 11, Linda a Jaja po 8, Dena 6, Tina a Natália po 2

65 : 49, Luci 22, Miška 9, Tina 7, Pipa a Terka po 6, Mirka a Dida po 4, Dena, Linda a Peťa po 2, Soňa 1

 

MILO:

- k zápasu proti 97: Moje hodnotenie, posledného obdobia, musím začať zápasom v RK. Hodnotiť výkony družstva nie je absolútne podstatné, pretože Mišo to zhodnotil mojimi slovami, čomu som rád. Ja len pridám vyjadrenia dievčat, pretože to čo sa stalo v prvej štvrtine druhého zápasu, som len ťažko prežíval. Koncentrácia, nasadenie, slová dievčat, ktoré nesplnili. Takéto niečo sa už nemôže opakovať.

Druhý moment zápasu – „ One man show“ – Lucia S., čo predviedla v poslednej štvrtine, jedna proti všetkým, no super.

Po tomto zápase som neskutočne spokojný s tréningom. Nasadenie, koncentrácia, všetky aspekty rozvoja družstva. Mal som dobrý pocit z tréningov, no radosť pracovať. A výsledok sa dostavil.

- k zápasu proti 96: Zápas proti RK – 96. Pre mňa výborný zápas.

V prvom rade Mirka M., jej najlepšie zápasy, pod mojim vedením. Snaha zlepšovať sa je obdivuhodná. Lucia – ľahkosť, spôsob akým hrala. Myslenie v hre je perfektné. Tina - výborná hra, rodičia ju smerujú správnym smerom v hre, čo sa aj prejavuje. Dena – takého hráča potrebuje každý tréner. Natália – jej obranné snaženie je neskutočné, dokázala dostať súpera do neriešiteľnej situácie, jej problém je útok, aj keď neviem prečo, pretože je to o sebavedomí a viere, že dám kôš. Chaos mi vytvorila Miška s jej zaradením do prvej päťky, pretože tam sa prejavila ďaleko lepšie, ale ona by sa mala prejavovať vždy. Viem čo dokáže, len nech to ukáže. Pipa – odohrala čo od nej očakávam, na jednej strane si to uhrala svojim basketbalovým myslením, ale na všetkom ostatnom musí tvrdo pracovať. Linda – výborne v obrane, bola dominantná na doskoku a snaha sa prejavovala aj v útoku a to isté platí aj o Terke. Pre mňa boli prekvapením Peťa a Soňa. Obidve pracujú usilovne na tréningu a výsledky bolo vidno. Peťa urobila veľký pokrok, za posledné obdobie. Soňa, jediná komunikovala v obrane a jej útočná tranzícia bola ukážková.

Tieto posledné dva zápasy som mal dobrý pocit z celkovej hry družstva.

Mišo: Poďme k samotným zápasom. V prvom sa hral veľmi svižný, bojovný basketbal. Do polčasu zabrali Jaja a Mirka. V druhej časti hry nám súper ušiel na 43 : 53, no mohutným finišom podporeným Luciiným streleckým prebudením (z posledných 13 bodov dala 10) sme vyrovnali na 60 : 60. Veľmi pekný bol "takticky" zahraný záver. Za stavu 57 : 60 hádzala Dena trestné hody. Prvý premenila a druhý nahodila na doskok. Lucia doskočila, no nedala a potom prišiel hviezdny moment Lindy. Doskok a kôš v poslednej sekunde. Bola to nádherná bodka za jej výborným výkonom v celom zápase. Predĺženie bolo plne v našej réžii. PS: Dena tú druhú šestku nahodila tak, že sa lopta nedotkla obruče a tak mal mať súper loptu zboku. Rozhodkyniam však tento moment ušiel a tak sa hralo ďalej,  z čoho sme profitovali. Rozhodca je však súčasťou hry aj so svojimi nedostatkami tak ako ktorýkoľvek hráč.

Druhý zápas sme už hrali konštantne dobre a rozdiel v skóre sa vyšplhal až na 55 : 33 v náš prospech. Obrovský kus práce v obidvoch zápasoch odviedla Dena pri bránení hráčky č. 21. V mnohých prípadoch ju nepripustila k hre pod košom a jej streľba z diaľky bola neúspešná. Pekné podkošové súboje zakončené streľbou predviedla Tina. Dostáva sa do formy. V starej "fazóne" sa ukázala aj Natália. Bránila, bojovala, doskakovala a výborne zapadla do prvej päťky. Miška hrala tiež dobre a v druhom zápase sa presadila aj strelecky. Terka v druhom zápase pridala niekoľko košov. Lindu som už spomínal. Okrem "víťazného" koša výborne bránila a doskakovala v obrane i v útoku. Oporami svojich pätiek sú Mirka s  Pipou. Výborne sa dopĺňajú s Jajou resp. s Luciou. Ak sa na dnešok pozriem komplexne, celý tím odviedol dobrú prácu bez výrazných výkyvov.

Marko: Rovno poviem, že pred týmito zápasmi by som netipoval víťazstvo našich dievčat a to hneď z niekoľkých dôvodov. Jednak pretože proti nám nastúpili staršie hráčky, z ktorými máme negatívnu bilanciu vzájomných zápasov, jednak preto že, ma stále straší strašiak málo odohratých zápasov a v neposlednej rade aj fakt, že na tréningoch stále niekto stojí bokom z dôvodu chorôb alebo zranení. Nuž ale som rád, že by som sa mýlil a že môžme byť právom hrdí, na dievčatá za predvedený výkon v obidvoch zápasoch, s výnimkou 3. štvrtiny 1. zápasu. Dokonca si myslím, že tieto slová by mohol potvrdiť aj ten najpovolanejší - tréner. Je super, že v obidvoch zápasoch zahrali svoj štandard tradičné opory celého tímu - Lucia, Pipa, Mirka M., Dena, Jaja (aj keď kvôli zraneniu len krátky čas). Lucia sa trochu pomaly rozbiehala ale hlavne v poslednej štvrtine a v predĺžení prvého ako aj počas druhého zápasu potvrdila prečo patrí k najlepším i keď je ešte stále trošku skúpejšia na prihrávku. Pipa opäť ukázala perfektné asistencie, potešila účinnými clonami, prehľadom hry v predĺžení alebo bodovými zápismi zo stredných vzdialeností. Škoda pár zbytočných strát. Jej spolupráca s Luciou zase fungovala na jednotku. Veľmi milo azda najlepším výkonom čo som od nej videl sa predviedla Mirka M. Myslím, že presne takúto hru od nej očakávame. Dena si perfektne plnila obranné povinnosti pri bránení obávanej pivotky súpera. Škoda pár zlých prihrávok a strát pri lopte z boku. Výborný výkon podala Linda, ktorý vyšperkovala vyrovnávajúcim zlatým košom, ale hlavne v obranných ale aj útočných doskokoch je jej úspešnosť pozoruhodná. Tina podala slušný výkon a tiež, keď pochopila ako brániť súperovu najvyššiu hráčku, zvádzala s ňou pekné súboje, chýba mi však u nej vyššia bodová efektivita. Aj keď sa Miška presadila bodovo v druhom zápase, chýbal jej väčší dôraz v súbojoch pod košom. Terka bola v prvom zápase zakríknutá, no v druhom sa už opäť vedela oprieť do hráčky a pridala pekné vniky. No a Natália zase opäť po čase predviedla svoju rýchlosť, dravosť a vôľu, ktorá vyústila k niekoľkým ziskom, určite sa stáva veľmi platnou hráčkou avšak treba popracovať na premieňaní šancí a v nájdení odvahy dotiahnuť začiatky vnikov do skórovania. Peťa pokiaľ som správne postrehol, získala pár lôpt v útočnom doskoku, čím udržala náš tím dlhšie v tlaku. Veľmi som bol sklamaný z vystúpenia Diany, ktorá svojou nezodpovednou hrou akoby degradovala úsilie celého tímu. Verím, že sa z týchto zápasov poučí. Je dobré, že dievčatá zažili na vlastnej koži predĺženie aj v majstrovskom zápase, dokonca s úspešným koncom. Je to dobré aj preto aby sami zistili, že bojovať sa oplatí do poslednej desatiny sekundy. Záverom len toľko: tréner a dievčatá ďakujem za pekný športový zážitok.