Vyhľadávanie

W: BK ZŠ Zvolen 97, von: 86 : 25, 83 : 28

11.03.2010 11:25

ŠBK Zvolen 97 – UMB08 Banská Bystrica

25 : 86, Luci 22, Domča 14, Diana 10, Dena, Naťa, Terka po 7, Tina 6, Miška 5, Golča, Terka po 4

28 : 83, Luci 21, Domča 12, Miška 9, Naťa, Golča, Dida po 8, Dena 6, Maťa 5, Terka 4, Tina 2

Mišo: Odohrali sme prvé tohtoročné zápasy proti Zvolenu. Obidva tímy boli zdecimované chorobami. Nás hralo 10, súperiek nastúpilo 11. My sme v niektorých momentoch hrali dosť zložito. Tiež sme mali príliž veľa nepremenených šancí spod koša. Z družstva súpera by som vyzdvihol za nasadenie a pekné momenty hráčky číslo 15, 16 a 10 (Balážová ?). Všetky tri sú aj typovo zaujímavé. Ale už stačilo, zápasy vyhodnotí Milo. ms

Milo: Prvé slovo, ktoré som mal v priebehu tohoto týždňa  na mysli, bolo očakávanie. Očakávanie a rešpekt zo súpera proti, ktorému hráme. To mám vždy, ale dnes som očakával viac. Očakával som viac od súpera, ale tiež od Nášho družstva. Podľa môjho názoru má družstvo Zvolena veľmi perspektívne hráčky, ale niekedy neviem proti komu hráme (či 97, 98, 99). Mali by si určiť priority, aby to malo význam pre obidva kluby. Ale to nie je môj problém. V priebehu tejto sezóny sa budeme stretávať so súpermi, ktorí možno nepreveria Naše kvality (okrem turnajov a prípravných zápasov). Po debatách čo som mal a poznajú Naše družstvo , by sme mali hľadať súperov mimo Slovenska. Toto si musíme uvedomiť a dať do každého zápasu všetku svoju energiu a nasadenie. Inak sa môže stať, že ostaneme stáť na mŕtvom bode.

Dnes sme odohrali prvé dve štvrtiny v obidvoch zápasoch  koncentrovane a v plnom nasadení, čo sa prejavilo aj na výsledku. Ale 3. a 4. štvrtina v obidvoch zápasoch bola, z môjho pohľadu slabá. Aj keď viem, že si musíme zvyknúť na časté striedania a byť trpezliví, pretože zohratosť hráčok ešte nie je na takej úrovni ako si ja predstavujem, ale je to jediná cesta, pretože striedanie pätiek, v jednotlivých štvrtinách, sa raz skončí.

Ak mám hodnotiť tím. Snaha o agresívnu obranu  a dobrý prechod do útoku. Chýba ešte myšlienka v postupnom útoku, aj keď je vidieť pokrok. Dnes sme chceli riešiť niektoré situácie zbytočne zložito.  Ak by som mal hodnotiť jednotlivo, tak som určite spokojný s Maťou O. Jej prístup je obdivuhodný a sebavedomie rastie od zápasu k zápasu. Obrovské ďakujem rodičom Natálie, opäť sa prejavila ich tímovosť. Diana sa začína ukazovať ako hráčka, ktorá na ihrisko patrí. Tina potvrdzuje, že jej rast má stúpajúcu tendenciu. Výborná obrana. Denči, rozum družstva. Lucia S. len potvrdzuje, že patrí k najväčším talentom na Slovensku. Ale nie som spokojný s jej obranou. Terka, Domča, odohrali svoj štandart, čo mi možno už nebude stačiť. Miška urobila obrovský pokrok, ale energiu a nasadenie musí dávať od prvej sekundy čo je na ihrisku. Dokázala  driblovať a hrať 1-1. Lucia G. bola mysľou ešte na prázdninách, ale strelecky sa dokázala presadiť.