Vyhľadávanie


Vysvetlivky k súťažiam v ankete

04.03.2010 09:29

Predpoklad pre budúcu sezónu (zmeny sú vyhradené)

 
Stred 97 - Majstrovstvo oblasti STRED

Všeobecne:

Štartujú hráčky narodené 1.1.1997 (vrátane) - 31.12.1997 (vrátane) a mladšie podľa Hracieho poriadku SBA a rozpisu príslušnej súťaže. Hrá sa s loptou č.6 na veľký kôš. Hrací čas 4x 10 min., predĺženie 5 min. Všetky prihlášky sa zasielajú na sekretariát súťaží SBA. Základnú časť riadia 3 oblastné hracie komisie. Záver súťaže je finálový turnaj za účasti 6 družstiev (prvé 2 družstvá z 3 oblastných súťaží), kde hrá každý s každým.

V regióne STRED sú pre nedostatok družstiev dve základné alternatívy:

1. Spojená súťaž s ročníkom 96 - nepravdepodobné, podmienkou je, že niektoré z družstiev 96 nebude štartovať v celoslovenskej súťaži, ale sa prihlási do kraja. Zvyčajne sa tieto družstvá priraďujú k súťaži Kadetiek 

2. Spojená súťaž s ročníkom 98 - pravdepodobnejšia alternatíva. Podobne to funguje aj teraz. Pre nás by to znamenalo veľký počet zápasov proti súperom odlišnej výkonnosti (až 32). Teoreticky vyrovnané zápasy môžu byť proti Zvolenu 97 a Ružomberku 97 (v prípade, že zaradia do tímu aj hráčky 97 hrajúce v štarších kategóriách, čo sa asi nestane)

Družstvá 97: B. Bystrica, Zvolen, Handlová, Ružomberok, Teplička

Družstvá 98: B. Bystrica A, B. Bystrica B, Zvolen, Handlová, Prievidza, Ružomberok

Západ 97 - Majstrovstvo oblasti ZÁPAD

Všeobecne: - rovnako ako STRED

Táto súťaž bude s vysokou pravdepodobnosťou zhodná ako teraz. To znamená, že cca 8-10 družstiev bude hrať spolu, prípadne v dvoch skupinách. Lídrom je St. Turá, ostatné tímy sú viac - menej vyrovnané. V prípade štartu v tejto súťaži by sme nemali právo postupu na MSR.

Družstvá 97: St. Turá, Nitra, Trnava, Šamorín, Piešťany, Sereď, Petržalka, Bratislava, Gyor

Celoslovenská súťaž 96 - Žiacka liga SBA

Štartujú hráčky narodené 1.1.1996 (vrátane) - 31.12.1996 (vrátane) a mladšie podľa Hracieho poriadku SBA a rozpisu príslušnej súťaže. Hrá sa s loptou č.6 na veľký kôš. Hrací čas 4x 10 min., predĺženie 5 min. Súťaž sa hrá v dvoch skupinách východ a západ dvojkolove dvojičkovým systémom (1x doma, 1x vonku). Do nadstavbovej časti postupujú prvé štyri družstvá zo skupiny východ a západ do 8-člennej 1.ligy starších žiačok, kde sa hrá dvojkolove dvojičkovým systémom (1x doma, 1x vonku). Dlhodobá časť určí celkové poradie 1.ligy starších žiačok. Družstvá, ktoré nepostúpia do 1.ligy starších žiačok pokračujú ďalej zápasmi vo svojich skupinách východ a západ – vynechané ! Nové : Družstvá, ktoré nepostúpia do 8-člennej 1.ligy starších žiačok sa môžu rozhodnúť, či budú v súťaži pokračovať celoslovensky o konečné umiestnenie alebo budú pokračovať v súťaži na oblastnej úrovni, resp. nebudú v súťaži ďalej pokračovať (v posledných 2 prípadoch bez úhrady poslednej časti vkladu do súťaže. Po skončení nadstavbovej časti súťaže sa odohrá jeden trojdňový turnaj „O Slovenský pohár“ za účasti 8 družstiev, účastníkov 1.ligy Starších žiačok u prvého družstva nadstavbovej časti.

Z ekonomického hľadiska ide o náročnejšiu súťaž nakoľko sa hrá v sobotu aj v nedeľu proti dvom odlišným súperom (napr. Košice Abovia a Košice Cassovia) s nocľahom v mieste zápasu. Je teda potrebné uhradiť dopravu, nocľažné a stravovanie. Za predpokladu, že v tejto súťaži budú štartovať aj naše 96 bolo by výhodné aby sme hrali v rovnakom regióne a cestovali jedným autobusom. Problémom je, že BB patrí zvyčajne do časti VÝCHOD, no pre nás je jednoznačne výhodnejší ZÁPAD.

Družstvá 96:

Východ: B. Bystrica, Ružomberok, Svit, Poprad, Rožňava, Košice BSS, Košice Abovia, Košice Cassovia

Západ: Petržalka, Trnava, Malacky, St. Turá, Ivánka pri Dunaji, Gyor