Vyhľadávanie


Všetko z NEWS 2

06.12.2009 08:44

 

Predbežný program na novú sezónu

20.05.2009

 

Informácie som čerpal dnes od Peťa, z už dohodnutých akcií a z pozvánok na turnaje.

 

Týmto súčasne ďakujeme kolegom zo Zvolena a zo Starej Turej za pozvanie a tešíme sa na stretnutie s nimi na ich turnajoch.

 

Od Zvolenčanov prišla zaujímavá myšlienka. Organizovať menšie turnaje (vzor memoriál JJ) za účasti štyroch tímov s tým, že by sa využil rodičovský potenciál obidvoch družstiev na ubytovanie pozvaných súperov. Ak nebudeme štartovať v dvoch súťažiach, resp. nebude veľa hráčok pendlovať do 96-tiek bude tento spôsob vynikajúcim doplnením zápasov. Súperov si budeme môcť vyberať podľa ich kvality, prípadne vzdialenosti od BB, tak aby sme recipročne mohli za nízkych nákladov cestovať k nim. Toto je však hudba budúcnosti a zariadime sa podľa aktuálnej situácie.

 

S ubytovaním v rodinách, prosím, počítajte na 100% v septembri, kde chceme ubytovať poľské (okolie Krakova), alebo české družstvo (Morava), ktoré sa zúčastní na zvolenskom turnaji a my by sme potom napr. na veľkú noc mohli vycestovať do zahraničia. Už „tradične“ budeme ubytovávať v decembri účastníka Memoriálu JJ, s najväčšou pravdepodobnosťou Starú Turú.

 

Takže zatiaľ je známy tento program:

 

17.08.2009: Začiatok tréningového procesu (neoficiálne)

21. – 25.08.2009: Sústredenie, Liptovská osada

04. – 06.09.2009: Prípravný turnaj, Stará Turá

11. – 13.09.2009: Prípravný turnaj, Zvolen

18. – 19.12.2009: Prípravný turnaj Memoriál J. Janoština, Banská Bystrica

 

Čo by sme chceli neskôr absolvovať, ak sa zadarí, dohodneme sa a budú financie:

 

Prvý víkend Január 2010: Turnaj vonku

Veľká noc 2010: Turnaj vo Viedni, alebo iný prípravný turnaj pred MSR

Apríl - Máj 2010: Majstrovstvá Slovenska 2010

Júl 2010: Svetová olympiáda mládeže, Rakúsko, Nemecko

 

BADEM 2009

17.05.2009

 

Máme za sebou posledný turnaj sezóny (možno nie celkom, ešte sa môže stať, že pôjdeme v júli na olympiádu mládeže do Viedne, ak nám to zaplatia). Ale nechcem predbiehať, takže zatiaľ posledný BADEM sa nekonal vo veľkej hale, ale na strednej škole dopravnej. Trochu chýbala špecifická atmosféra, no na druhej strane kvalita ubytovania a stravy bola omnoho lepšia. Našim cieľom na turnaji bolo, aby si zahrali všetky dievčatá, a tie ktoré mali menej priestoru na MSR, o to viac. Podľa strelcov v každom zápase je jasné, že tento zámer sme splnili. Musím pochváliť Luciu, na ktorú sme po prvom zápase museli naložiť zodpovednosť za prvú päťku. Oplatilo sa, a „pracovala“ pre ostatné dievčatá a v pohode sme mohli kedykoľvek prestriedať. Pipa nezabudla na svoju pozíciu lídra a po počiatočných „rozpakoch“ sa jej bez problémov, v druhej päťke, ujala. Druhá päťka s prehľadom porážala top päťku Turej. Pre mňa, ako bývalého trénera bolo zaujímavé vidieť, ako prirodzene všetky dievčatá prijali svoje nové role. Vo finále sa už absencia piatich „základných“ hráčok prejavila a v krásnom zápase sme podľahli Turej len o päť bodov. Všimnite si strelecký výkon Maťky. Práve takéto turnaje sú najpotrebnejšími pre hráčky, ktoré „začínajú“ a je obrovská škoda, že tu nebola Natália. Schuti by si zahrala, určite by nastrieľala niekoľko košov a opäť by mohla urobiť krok vpred. Nijaký tréning nemôže nahradiť zápasovú prax. Preto odporúčam: „Dievčatá hrajte všade, kde sa dá!“ Za staršie, za mladšie, za školu, streetball, choďte na atletické súťaže, vyhľadávajte každú šancu nazbierať nové skúsenosti, zasúťažiť si a zabaviť sa. Aj taká matematická olympiáda je obrovským prínosom. Po prvé, prihlásenie sa naznačuje ambicióznosť, po druhé, rozum je nevyhnutným predpokladom pre hru a po tretie, po každej novej stresovej situácii ste skúsenejšie a odolnejšie. Odborník by tam iste našiel aj po štvrté, piate atď. Dosť bolo meditácií, aj ja som sa už poučil a Lucia nevynechá v budúcnosti nijaký turnaj.

 

UMB 08 B. Bystrica – St. Turá

 

28:37, Luci 10, Linda 6, Dida a Dena 4, Domča a Janka po 2

 

Na úvod sme dostali Turú v plnej sile a nemali sme šancu na úspech. Rozpačitý výkon bol impulzom pre nevyhnutné preskupenie síl medzi päťkami.

 

UMB 08 B. Bystrica – Nitra

 

47:35, Luci 13, Linda 9, Maťka 6, Domča a Pipa 5, Tina 4, Janka a Dida po 2, Peťa 1

 

Od tohto zápasu hrali päťky v zložení: Luci, Maťka, Linda, Dida, Peťa (Janka) a Pipa, Domča, Tina, Dena, Soňa (Janka), striedali Dominika, Mirka. Húževnatý súper nás potrápil a rozhodla až tretia štvrtina. Trochu ma rozčúlil spôsob obrany Nitraniek. V podstate každú hráčku zachytávali najprv rukou, čo je jasný faul, no v prípade, že to rozhodca nepíska poskytuje im to značnú výhodu. Rovnako prehnaná agresivita viedla k nepekným pádom našich dievčat. Po treťom raze som už musel dôraznejšie upozorniť rozhodcov a aj súpera. Potom to už bolo korektné. Tesný výsledok bol dôsledkom zníženej koncentrácie našich dievčat a striedaní v závere zápasu.

 

UMB 08 B. Bystrica – Slovan BA „B“

 

72:4, Pipa 14, Linda 11, Domča 9, Luci 8, Janka 7, Dena 6, Tina 5, Mirka, Dida a Soňa po 4

 

Slovan sa začal venovať mládeži len vlani v septembri. Majú niekoľko prípraviek po celom meste a ak vydržia dlhšiu dobu tak majú veľkú šancu stať sa silným konkurentom druhého BA klubu Lúky Bratislava.

 

UMB 08 B. Bystrica – Slovan BA „A“

 

62:4, Luci 14, Linda 7, Pipa a Domča po 6, Tina, Dena, Peťa a Dominika po 4, Soňa 3, Maťka, Dida a Janka po 2

 

To isté čo Slovan „B“ len v modrých dresoch.

 

UMB 08 B. Bystrica – Sereď

 

63:12, Maťka 15, Luci 12, Domča 10, Pipa 8, Dena 7, Dominika 4, Tina 3, Soňa a Linda po 2

 

Sereď je ambicióznym tímom s niekoľkými šikovnými hráčkami. Dievčatá sú však limitované veľkými technickými nedostatkami. Bolo by škoda, najmä hráčky s číslom 9, ktorá sa presadzovala zatiaľ len proti slabším súperom, no ktorá pri zlepšení techniky streľby by mohla ísť v stopách inej hráčky Serede (myslím, že sa volá Krivosudská, ročník 94), ktorá vlani získala cenu You Are The Future. Z našich dievčat „hviezdila“ Maťka, ktorá bola všade, v obrane, v útoku a padlo jej skoro všetko na čo siahla.

 

UMB 08 B. Bystrica – St. Turá

 

37:42, Luci 10, Pipa a Tina po 8, Dena 4, Peťa, Domča a Janka po 2, Maťka 1

 

Nádherný zápas, po celú dobu vyrovnaný. To je ono, čo chceme, nasadenie, emócie a do poslednej chvíle koncentrácia na hru. Keby takýchto zápasov bolo čo najviac. Pred koncom sme rozdiel v skóre stiahli len na tri body, no súper streľbou TH opäť zvýšil a my sme už nemali dosť síl na ďalší nápor.

 

Konečná verzia štatistiky z MSR 

9.5.2009

 

Úvodom len pripomínam, že nejde o oficiálne hodnotenie, ale len o moju vlastnú analýzu hry. Tréneri sa nepodieľali na tvorbe, neschvaľovali túto štatistiku a komentáre a teda prípadné nezrovnalosti alebo nespokojnosť ide na môj vrub. Reklamácie teda prijímam ja a rád ich uverejním.

 

Urobili sme „skúšobný“ zápis z videa a rozdiely voči oficiálnemu zápisu a aj voči nášmu zápisu boli značné. Preto nebudeme ďalej špekulovať a platia už zverejnené zápisy. Vyhodnotil som z nich hernú produktivitu a percentuálny podiel na výkone družstva. Tu zverejním len prvých 6 dievčat, ktorých dosiahnutá hodnota HP je 10 a viac. Ďalšie poradie je na prvý pohľad veľmi prekvapivé a v rámci pozitívnej motivácie ho nezverejním. Chcem pochváliť Denu za jej nenápadnú, ale vysoko efektívnu hru. Keď som sledoval zápasy na videu, uvedomil som si a nakoniec aj štatistika ukázala jej prospešnosť pre tím. Rovnako ako Natália, ktorá zobrala na seba ťarchu obrany top hráčok súpera (podobne ako Maťka v druhej päťke). Práve takéto typy hráčok musia byť v každom tíme, aby mohol byť úspešný, získať titul alebo aby sa ich spoluhráčky mohli dostať do „all star“. Dena, díky. Dievčatá v tabuľke ukázali, že patria k slovenskej špičke a ktorákoľvek z nich by mohla figurovať v „all star“. Všetky hráčky podali excelentný výkon a patrí im vďaka. Rád by som spomenul vybornú hru Tiny najmä v prvý hrací deň. U mňa patrí medzi najväčšie nádeje nášho tímu, takže Tina, veľa spánku a dobrej stravy, aby si nám vyrástla do výšky. Radikálne zlepšenie je zrejmé u Golči a Terky. Potenciál a hernú aktivitu treba ešte zúžitkovať nejakým streleným košom. To však príde s pravidelným tréningom. Miška si s doskočenou loptou vie poradiť najlepšie a tak ako zvyčajne, aj napriek menšej minutáži, dosiahla vysokú hodnotu produktivity a spolu s Lindou, ktorá sa svojou húževnatosťou a spoľahlivosťou stala oporou svojej päťky, sa umiestnili hneď v závese za prvou šesťkou. Sonička je na ihrisku aktívna a bojovnosťou získava lopty, je však trošku limitovaná loptovou technikou. U nej nemám nijaké obavy, jej bezproblémová povaha, ľavá ruka a rodinné zázemie ju predurčuje stať sa úspešnou hráčkou. Maťke som už adresoval pár slov, no musím sa k nej vrátiť opäť a skonštatovať, že spolu s Natáliou priniesli do družstva oživenie v podobe rýchlosti, bojovnosti a nasadenia. U obidvoch dievčat vidím paralelu s Luciou, ktorá rovnako v začiatkoch ťažila s nadštandardnej atletickej prípravy a časom nabaľovala basketbalové zručnosti. Vďaka týmto dvom dievčatám sa náš tím stal podstatne silnejším ako vlani. Dida a Peťa sú neoddeliteľnou súčasťou družstva, no obidve musia urobiť ešte krôčik, každá iným smerom, aby sa výraznejšie presadili. Dida by nás mohla ešte prekvapiť.

 

Záverom chcem ešte pozdraviť Simonku. Medaila patrí aj napriek „len čiastkovým pokusom“ aj jej a veríme, že si k nám nájde cestu a s jej pomocou sa staneme zložením skoro „ideálnym“ tímom.

 

Hráčka

Herná produktivita

Percentuálny podiel na výkone tímu

Luci

69,2 bodu

48,19%

Dena

19,4 bodu

13,51%

Naťka

14,8 bodu

10,31%

Jaja

14,5 bodu

8,86%

Domča

13,8 bodu

8,44%

Pipa

9,8 bodu

6,82%

 

Ide o oficiálny formát vyhodnotenia hernej štatistiky, ktorý je predpísaný SBA pre celoslovenské súťaže. Číselné koeficienty predpisuje pre každú sezónu metodik SBA, no ja používam stále zhodné a zo štyroch desatinných miest zaokrúhlené na jedno, čo pre naše potreby bohate postačuje.

 

Herná produktivita = Body + Bloky + (Asistencie*1,3) + (Zisky lopty + Doskok útok + Doskok obrana + Získané fauly – Stratené lopty – Fauly – NSP)*0,7 – (NTH*0,6)

 

NSP = Strelecké pokusy – Strelecké pokusy premenené

NTH = Pokusy trestné hody – Premenené trestné hody

Podieľ na výkone družstva je percentuálne vyjadrenie podielu dosiahnutej hernej produktivity konkrétnej hráčky na celkovej hernej produktivite tímu.

 

Štatistika z MSR

5.5.2009

 

Peťo poslal vyhodnotené zápisy z MSR. Uverejňujem ich v pôvodnom znení. Neskôr, keď ich skonfrontujem z videom, nahodím ich do hodnotiacej tabuľky pre Hernú produktivitu a Podiel na výkone družstva.

 

Štatistika

 

Články na www.mbkstaratura.sk

4.5.2009

 

Odporúčam do pozornosti články na stránke Starej Turej, ktorých autorom je Dobro Lupták. Popri poďakovaní a pochvale im nechýba potrebná dávka kritiky do vlastných radov. Myslím, že konštruktívna kritika je hnacím motorom ďalšieho napredovania a mňa teší, že aj v našom tíme stále niečo rieši a konzultuje. Je jedno či ide o veci negatívne , alebo pozitívne, hlavne, že to „žije“. Viem, že tento názor nezdieľajú všetci, ale opätovne prosím, zapojte sa do diskusie, aj anonymne v KNIHE. Ukážte, že Vám na dianí v družstve záleží. Uspokojenie sa je cestou k záhube a my chceme ísť stále dopredu ( teda aspoň ja ).

 

BADEM 2009

3.5.2009

Od Pipy:

 

Milí rodičia,

 

blíži sa termín potvrdenia účasti na XVIII. festivale "BADEM Žilina 2009" (8. máj 2009). Turnaj bude v dňoch 15.5. - 17.5.2009. Keďže sme teraz po MSR mali týždeň voľna, a možno nie všetci prídete na tréning, prosím potvrďte mi obratom Váš súhlas, resp. nesúhlas, s účasťou Vašej dcéry na tomto turnaji. Pre istotu dám v pondelok dievčatám aj listovú formu oznamu, ktorú mi rovnako obratom v stredu pošlite vyplnenú.

 

Teraz bližšie info o turnaji:

-           účastnícky poplatok na dieťa 37€ (začíname 15.5.2009 piatok večerou, v sobotu majú deti plnú penziu, v nedeľu končíme obedom + v cene je ubytovanie v Domove mládeže Spojenej školy - blízko telocvične, kde budú deti hrať turnaj, štartovné a kompletný servis turnaja)

 

Ďalšie výdavky:

-           doprava, ak by nebolo dosť áut, ktoré by nás mohli odviesť (tam v piatok predbežne okolo 9 hod, ešte včas upresním, 1. zápas hráme o 13hod, v nedeľu odchod predbežne okolo 14 – 15 hod.), išli by sme náhradným spôsobom (upresním bližšie k termínu,cena lístka vlak, alebo autobus je okolo 2 - 3€/1 cesta).

 

Turnaj Badem je turnajom, na ktorom si z chuti a do sýta zahrajú všetky zúčastnené dievčatá, takže sa na všetky teším a verím, že spoločne prežijeme príjemnú atmosféru troch májových dní.

 

S pozdravom, Andrea.

 

PS: Odpovede rodičov (odstránte nežiadúcu odpoveď):

 

Účasť na turnaji                             áno                 nie   

 

(v prípade odpovede áno, prosím poslať, alebo doniesť 45€- účastnícky poplatok, doprava tam, späť, trolej v Žiline)

 

Odvoz detí do Žiliny v piatok       môžem           nemôžem

 

Odvoz detí do BB v nedeľu         môžem           nemôžem.

 

Pre prípadné ďalšie otázky a nejasnosti ma kontaktujte telefonicky, alebo osobne na tréningu.

 

Poďakovanie

28.4.2009

Prišla gratulácia od Jozefa Vala. Ďakujeme.

Gratulujem, gratulujem, gratulujem a ďakujem! V prvom rade gratulujem našim dievčatám k skvelému výkonu a obhájeniu titulu. Ďalej gratulujem trénerovi a trénerke. No a samozrejme celému realizačnému týmu, rodičom a všetkým priaznivcom a fanúšikom našich dievčat. Tak ešte raz všetkým Vám veľká vďaka. Dievčatá svoju celoročnú drinu a námahu ste zúžitkovali a ukončili najlepšie ako ste len mohli. Obhajoba titulu Majsteriek Slovenska iste bola namáhavá, ale určite stála za to.Veď to, že ste Majsterky Slovenska dvakrát za sebou (zatiaľ) pôjde s Vami celý život. To Vám už nikto nemôže zobrať. Verím, že nezaspíte na vavrínoch a ďalší získaný titul Vás bude motivovať na zvýšenie Vašich výkonov. Veď o rok budú ďalšie majstrovstvá a tými vašich súperov budú tiež pracovať na sebe. Samozrejme že vzácny kov ktorý ste húževnatou hrou vybojovali si po mojom návrate veľmi rád pozriem. Ešte raz Vám z celého srdca gratulujem a prajem veľa úspechov. A ako sa vraví dievčence: "klobúk dole" pred Vami (pozri foto). Tak Majsterky Slovenska ahojte a vďaka. Jozef z Afganistanu

 

Gratulujem, gratulujem,gratulujem a ďakujem! V prvom rade gratulujem našim dievčatám k skvelému výkonu a obhájeniu titulu. Ďalej gratulujem trénerovi a trénerke. No a samozrejme celému realizačnému tímu, rodičom a všetkým priaznivcom a fanúšikom našich dievčat. Tak ešte raz všetkým Vám veľká vďaka. Dievčatá, svoju celoročnú drinu a námahu ste zužitkovali a ukončili najlepšie ako ste len mohli. Obhajoba titulu Majsteriek Slovenska iste bola namáhavá, ale určite stála za to. Veď to, že ste Majsterky Slovenska dvakrát za sebou (zatiaľ, pôjde s Vami celý život. To Vám už nikto nemôže zobrať. Verím, že nezaspíte na vavrínoch a ďalší získaný titul Vás bude motivovať na zvýšenie Vašich výkonov. Veď o rok budú ďalšie majstrovstvá a tímy vašich súperov budú tiež pracovať na sebe. Samozrejme, že vzácny kov, ktorý ste húževnatou hrou vybojovali, si po mojom návrate veľmi rád pozriem. Ešte raz Vám z celého srdca gratulujem a prajem veľa úspechov. A ako sa vraví, dievčence: "klobúk dole" pred Vami(pozri foto). Tak, Majsterky Slovenska, ahojte a vďaka...

 

Jozef z Afganistanu

 

Tabuľka streľkýň nášho tímu na MSR

28.4.2009

 

Máme tu nový „externý“ príspevok. Autorom je Marko Izák a týmto mu ďakujem. Zároveň vyzývam, alebo prosím aj ostatných, píšte na mail, alebo do KNIHY. Tešíme sa na každý nový príspevok.

 

UMB 08 BB

Luci

Pipa

Domča

Jaja

Dena

Tina

Naťa

Terka

Maťa

Lucka

Linda

Miška

Dida

Spolu

Zvolen

11

4

6

8

0

7

2

0

1

0

0

0

0

39

Stará Turá

12

10

3

2

8

4

0

0

2

0

2

2

0

45

Piešťany

18

8

6

7

5

0

0

2

0

0

2

0

2

50

Abovia - KE

15

4

8

2

0

0

8

2

2

2

0

2

0

45

MB - KE

17

4

3

7

5

4

2

2

0

2

0

0

0

46

Spolu

73

30

26

26

18

15

12

6

5

4

4

4

2

225

 

WE ARE THE CHAMPIONS 2009

27.4.2009

 

Úvodom gratulujem dievčatám, trénerom a všetkým zainteresovaným. Ďakujem im v mene svojom, ako aj v mene všetkých rodičov, priaznivcov a klubu UMB 08 za celoročné úsilie v tréningu a predvedené excelentné výkony na samotných Majstrovstvách Slovenskej republiky. A v opačnom garde. Ďakujem v mene dievčat, trénerov, rodičov a celého širokého realizačného tímu družstva 1997 za podporu a podmienky, ktoré nám vytvorili sponzori a klub.

 

Všetci vieme, aké ťažké je získať titul Majstra. No mnohokrát ťažšie je titul obhájiť. Preto znovu vďaka dievčatám, ktoré urobili obrovský pokrok nielen v športovom výkone ale narástli aj myslením. Verím, že tento „malý – veľký“ úspech bude povzbudením do ďalšej práce a tréningu. Tento výsledok má svoju váhu aj vzhľadom na ťažké predchádzajúce obdobie v našom klube, keď sme po nerozvážnych krokoch predošlého „majiteľa“ museli rozpustiť extraligový tím a mládež sme zachránili vytvorením nového klubu. Sme radi, že generálny sponzor zotrval vo svojej podpore a aj touto cestou mu za dlhoročnú podporu patrí poďakovanie. Ďalšou vážnou zmenou bola zmena trénerskej dvojice, keď Katku Striešovú nahradil Milo Michálik. Napriek absolútnemu presvedčeniu o správnosti tohto kroku som mal počiatočné „obavy“ ako dievčatá budú reagovať a ako dlho bude trvať adaptácia na nové podmienky a prístup. Som rád, že to boli úplne zbytočné úvahy a dnes vidím, že ich športová budúcnosť je v dobrých rukách. Šťastným krokom bolo aj zaradenie atletického tréningu do procesu prípravy. Za spoluprácu patrí vďaka manželom Okáľovcom. Poďakovanie patrí nášmu rodičovskému „fanklubu“, keď sme si počas celej sezóny našli čas a aj financie pre naše nádejné talenty a vytvárali sme im optimálne podmienky. Prejdime však k faktom z MSR, ktoré v základnej verzii uverejním teraz tu a podrobné údaje budú neskôr na osobitnej stránke.

 

Zápasy nášho tímu:

 

Piatok 24.4.2009:

 

UMB 08 B. Bystrica – BK ZŠ Zvolen

 

39:27 (10:4, 15:14, 22:23 ), Luci 11, Jaja 8, Tina 7, Domča 6, Pipa 4, Naťka 2, Maťka 1

 

Súper nás prekvapil húževnatosťou a zónovým presingom. Chválim druhú päťku za heroický výkon v poslednej štvrtine, keď zvrátili stav v náš prospech. Zvolen sa výrazne zlepšil v každom smere a prípadné zlepšenie individuálnych zručností ich môže posunúť na vyšší „level“.

 

UMB 08 B. Bystrica – MBK Stará Turá

 

47:32 (22:9, 30:16, 42:22 ), Luci 12, Pipa 10, Dena 8, Tina 4, Domča 3, Jaja, Miška, Linda a Maťka po 2

 

V druhom zápase z nás opadla úvodná nervozita a už sme sa nenechali zaskočiť. Po tretej štvrtine sme videli, že sme v hernej pohode a víťazstvo nám neunikne.

 

Sobota 25.4.2009:

 

UMB 08 B. Bystrica – BK Piešťany

 

50:26 (19:6, 27:15, 43:19 ), Luci 18, Pipa 8, Jaja 7, Domča 6, Dena 5, Dida, Linda a Terka po 2

 

Prekvapenie turnaja nás „neprekvapilo“ a stále sa zlepšujúcom výkone sme zvíťazili najvýraznejším rozdielom. Piešťany však vyzerali kondične aj technicky veľmi dobre pripravené a budeme musieť s nimi počítať.

 

UMB 08 B. Bystrica – Abovia Košice

 

45:34 (20:4, 26:16, 37:34 ), Luci 15, Domča a Naťka po 8, Pipa 4. Dena, Miška, Lucka, Jaja, Maťka a Terka po 2

 

Prvá štvrtina tohto zápasu bol zatiaľ najlepší výkon aký som v poslednom čase v minibasketbale videl. Naša hra bola zrovnateľná s hrou Košického tímu, proti ktorému sme „onehdá“ hrávali a boli tam dnešné top hráčky Jalčová a Čikošová. Ak sa nám v budúcnosti podarí stabilne hrať na tejto úrovni tak sa o nás nemusím báť.

 

Nedeľa 26.4.2009:

 

UMB 08 B. Bystrica – MB Košice

 

46:41 (10:13, 22:21, 39:35 ), Luci 17, Jaja 7, Dena 5, Pipa a Tina po 4, Domča 3, Lucka, Naťka a Terka po 2

 

K tomuto súperovi, najmä voči trénerovi musím byť kritický. Počas celého turnaja nebránili predpísanú osobnú obranu, čo im poskytovalo neprimeranú a hlavne podľa pravidiel nelegálnu výhodu. Nemalú úlohu v tomto prípade zohral aj komisár a rozhodcovia, ktorý takýto tím musia dostať do „správnych koľají“. Podarilo sa im to až v záverečnom zápase, keď po napomínaní a nešportovej chybe sa súper snažil trochu brániť. Nerozumiem, čo vedie trénera k takémuto prístupu. Škodí hráčkam svojim, hráčkam súpera a dehonestuje celý systém minibasketbalu ako prvého stupňa v športovej príprave a súťaži dievčat. Prístup Košického tímu budil počas turnaja pohoršenie odbornej ale i laickej verejnosti Ja som hrdý na naše dievčatá, že sa s týmto „problémom“ vysporiadali a spravodlivosť nakoniec prostredníctvom nášho tímu zvíťazila. Dnes sformulujem list adresovaný SBA, aby sa v budúcnosti predchádzalo podobnému konaniu. Vyzývam týmto aj ostatné tímy, ktoré boli s vysokou pravdepodobnosťou poškodené. Myslím, že minimálne formálny protest by pomohol.

 

V rámci turnaja boli vyhlásené aj najlepšie hráčky, ktoré podľa hlasovania odborníkov vytvorili ALL STAR A a B. Lucia skončila v hlasovaní trénerov na 1., Jaja na 5. a Domča na 6. mieste.

  

ALL STAR TÍM: Lucia Striešová, Janka Matejčíková, Dominika Lakotová

You Are The Future ( Budúcnosť basketbalu ): Lucia Striešová

 

SME MAJSTRI SLOVENSKA 2009

 

Povzbudenie zo zahraničia, Ďakujeme ...

21.4.2009

 

Ahoj, milé dievčence - milé hráčky!

 

Ako som už minule písal, aj keď som ďaleko, duchom som stále pri  Vás. Stále sledujem čas (my tu máme o 2,5 hodiny dopredu), kedy máte trénink a kedy a proti komu (samozrejme aj ako) hráte.   Veľká pomoc pre mňa sú webové správy, na ktoré stále netrpezlivo čakám. A tak sledujem počas môjho pobytu tu Váš basketbalový život. Nakoľko sa blížia Majstrovstvá Slovenska, chcem Vás aspoň touto cestou povzbudiť. Držím Vám palce (posielam aj foto, ako ich držím) a duchom som stále pri Vás! Verím, že vydáte zo seba maximum a budete sa snažiť. Do hry iste dáte aj svoje srdiečka a výsledky sa určite dostavia. Viem, že je ťažké obhajovať vlaňajšie prvenstvo. Popredné umiestnenie vždy poteší, ale veľa znamená aj pocit z dobrej hry. Ale načo byť zbytočne skromný, najlepšie je oboje. Dievčence, snažte sa, dajte do Vašej hry celé svoje umenie a bojujte srdnato ako pitbuly. Vedzte, že nielen tí, čo sú pri Vás, Vám z celého srdca fandia a držia palce, ale aj my vzdialení, čo nemôžeme byť pri Vás.

 

Prajem Vám veľa úspechov a výborné umiestnenie. Teším sa, že po mojom návrate si budem môcť pozrieť aj nejakú Vašu medailu, ktorá bude výsledkom Vašej celoročnej tvrdej a húževnatej práce. Tak, dievčence, držte sa a bojujte!

 

 Ahojte, rodič a Váš zanietený fanúšik Jozef.

 

NOVÉ FOTKY Z AFGANISTANU V

 

ALBUME

 

MSR 2009 – Príprava a nové info

20.4.2009

 

V minulom týždni sme odohrali dva prípravné zápasy. Prvý proti Zvolenu 97 a druhý s našimi 96-kami. Vo Zvolene som pre pracovné zaneprázdnenie nemohol byť, takže informácie mám len sprostredkované a hovoria, že náš výkon ( najmä prvej päťky ) nebol optimálny. Našťastie nám pomohla vyrovnanosť kádra a tento krát „potiahla“ druhá päťka. Týmto ich oficiálne chválim a verím, že obidve päťky zaberú na majstrovstvách v správny čas. Ťažký zápas sme absolvovali v piatok proti našim starším dievčatám. Chýbali im dve najlepšie hráčky a preto bol priebeh vyrovnaný. Hrali sme s chuťou a nasadením, čo súper znášal „trochu“ ťažšie. V každom prípade, zápas bol miernou výstrahou, keď sme mali problém presadiť sa proti statickej stiahnutej obrane. Táto situácia sa môže opakovať na republike a musíme sa s tým nejako vysporiadať do času, keď získame silu a presnosť pre streľbu zo stredných a dlhších vzdialeností. Do vtedy nám ostáva len rýchly protiútok a razantné vniky do „zabetónovanej“ šestky. Z praxe však vieme, že tento spôsob obrany býva v staršom veku skôr na príťaž, keď hráčky nie sú naučené agresivite a aktívnemu prístupu. My sa držme našej cesty, ktorá sa ukazuje ako správna, dievčatá sa viditeľne zlepšujú od zápasu k zápasu a už dnes musíme myslieť na novú sezónu.

 

MSR: Odchod bude pravdepodobne okolo 15,00 hod. vo štvrtok. Tréning je plánovaný na 18,00 hod.. Vylosovanie bude známe vo štvrtok o cca 21,00 hod.. Ak budem mať k dispozícii internet, nájdete si aktuálne správy pod týmto odkazom:

MSR2009

 

MSR 2008 – Dôležité informácie !

 

Dostali sme bližšie informácie k MSR, na základe ktorých boli podniknuté kroky pre vytvorenie ideálnych podmienok. Budeme ubytovaní v hoteli PIEŠŤANY ( http://www.prenocuj.sk/ubytovanie/slovensko/hotel-piestany/popis ) ktorý nám poskytne viacej súkromia ako spoločný internát. Hrať sa bude v novej športovej hale ( www.gypy.sk, škola, fotogaléria, fotografie školy ....., budova telocvične). Čo sa týka financií, tu je ROZPOČET. Všetky náklady majú hradené dievčatá ( 15 ) a realizačný tím v zložení tréner, trénerka a vedúci družstva. Ďalej hradíme náklady na pohonné hmoty vodičom. Na vykrytie rozpočtu je potrebné doplatiť 30 euro za každú hráčku, čo je vzhľadom na celkovú výšku nákladov celkom prijateľná suma. Takže nám ostáva len popriať dievčatám veľa šťastia.

 

Rodičovské združenie

12.4.2009

 

V utorok 14.4.09 na ŠG bude rodičovské združenie. Chcem všetkých požiadať o účasť. Je potrebné prejednať najbližší program t.j. prípravu a účasť na MSR, účasť na BADEMe, záver sezóny a pod.

Vopred ďakujeme

Realizačný tím

 

Výzva

12.4.2009

 

Vyzývam týmto trénerov, rodičov, priaznivcov a aj dievčatá aby sa vyjadrovali k zápasom, alebo iným udalostiam, ktoré Vás zaujali. Je veľmi dôležité poznať široké spektrum názorov. Môže nás to upozorniť na chyby a poskytnúť spätnú väzbu nie len mne (ako skoro jedinému prispievateľovi) ale možno aj trénerom a hráčkam samotným. V neposledom rade určite zvýšia objektivitu komentárov aj keď sa snažím o neutralitu, predsa len som rodič jednej z hráčok. Takže píšte do knihy anonymne, alebo na michal.stries@centrum.sk a všetko bude zverejnené. Vopred ďakujem a teším sa.

Michal Strieš

 

Vysvetlivky k predchádzajúcemu článku: „Vystrieľaním munície“ som mal na mysli nasledovné. Tým, že v prvej štvrtine zvyčajne hrá šesť dievčat, nemôže tá „šiesta“ striedajúca hrať v druhej päťke, kde by možno bola platná. Zdôrazňujem „možno“.

 

Posledné súťažné zápasy a príprava na MSR

9.4.2009

 

MBK Ružomberok 96 – BK UMB 08 Banská Bystrica 97

 

44:26

Jaja 6, Golča 5, Tina 4, Linda 3, Luci, Dena, Pipa a Natália po 2

 

59:24

Miška 7, Luci 3, Domča, Dena, Tina, Natália, Jaja, Linda a Golča po 2

 

Opäť sme odohrali ťažké zápasy. Súper bol po technickej a taktickej stránke „slabší“ no fyzická prevaha bola neprekonateľná. Zaujala ma najmä „dobre stavaná“ dievčina pod košom, ktorá síce nevyskočila pri doskoku a ani pri streľne ani milimeter, no vždy stála na správnom mieste, tlačila sa pod kôš a skórovala. Treba sa jej „povenovať“, lebo ak vyrastie môže z nej byť kvalitná hráčka. My sme hrali v rámci svojho súčasného štandardu, teda celkom dobre. Stúpajúcu formu potvrdila Golča, ktorá je lídrom druhej päťky a zobúdza sa aj Jaja. Prvá päťka si drží svoju výkonnosť na vysokej úrovni, ktorá ešte môže narásť zlepšeným výkonom Lucie. Zdá sa mi, že striedaním v aj tak „silnej“ prvej päťke si tak povediac „vystrieľame muníciu“ použiteľnú v druhej päťke, no možno je striedanie aj dôvodom dobrej stabilnej hry. Poďme však späť k zápasu. Trochu „mimo“ je skóre z prvej štvrťky druhého zápasu ( 31:2 ), keď dostali šancu striedajúce dievčatá a je zrejmé, že zatiaľ musia na svoju príležitosť stále čakať a „makať“ na tréningu. Veľký potenciál vidím v Dide, len potrebuje čas aby sa výraznejšie presadila. Osobne ma teší, že svoje miesto v tíme bez zaváhania potvrdzujú najnovšie dievčatá Maťka a Natália. Stále čakáme na Simonu a veríme, že keď jej dáme priestor na rozmyslenie, tak sa opäť zaradí do tímu.

 

Takže nominácia na MSR: Luci, Pipa, Jaja, Domča, Dena, Miška, Golča, Linda, Terka, Naťa, Tina, Maťka, Dida, Soňa, Peťa

 

Perfektná príprava na MSR

4.4.2009

 

MBK Stará Turá 97 – BK UMB 08 Banská Bystrica 97

 

46:50 (čas: 4 x 8 min.)

Dena 12, Miška 8, Domča 7, Linda 6, Luci 5, Natália 4, Jaja 3, Pipa a Lucka po 2, Terka 1

 

36:42 (4 x 6 min.)

Luci 10, Pipa 6, Jaja a Terka po 5, Domča a Miška po 4, Lucka 3, Natália a Peťa po 2

 

Konečne po dlhom čase sme hrali v kompletnej zostave (s výnimkou Maťky a Didy) a bolo to na našej hre poznať. Náš herný prejav vyzeral trošku vyspelejšie ako súperov. Ten sa opieral o výkon jednej hráčky, čo však dnes a najmä v budúcnosti určite nebude stačiť. Stará Turá však doplnila káder o šikovné Myjavčanky a celkovo sa zlepšila v individuálnych činnostiach, napr. streľba jednou rukou nebola obvyklou. Ale vráťme sa k našim dievčatám. Ukázalo sa, že máme jedenásť hráčok plne schopných odohrať takéto náročné zápasy. Ak je pravdivé motto: „Tím je taký silný, aký je silný jeho najslabší hráč“ tak sme na tom veľmi dobre. Tréneri hľadali zloženie pätiek a druhá trochu zaostáva za prvou. Chýba jej „playmaker“, čo však najmä v druhom zápase dievčatá vykompenzovali bojovnosťou. Mne by tam pasovala Pipa, ktorá vie kreatívne reagovať na vzniknuté situácie a z jej prihrávky by mohla ťažiť Dominika. Prvá päťka podala veľmi dobrý výkon, na ktorý nestačila ani jedna zo zostáv súpera. Z Luciiných a Pipiných prihrávok ťažili Dena a Miška (12 a 8 bodov) a v druhom zápase, keď súper pochopil „o čo ide“ zabrali samé aj bodovo (10 resp. 6 bodov). Bilancia pätiek po štvrtinách: - prvá: 22:11, 17:7, 8:6, 15:10, - druhá: 4:13, 9:13, 4:15, 15:5.

Celková nominácia na MSR a aj konečné zloženie pätiek je plne v kompetencii trénerov a tí majú na optimalizáciu ešte štyri - päť zápasov. Verím, že budú mať „šťastnú ruku“ a podarí sa im zostaviť čo najlepší tím. Dnes môžem smelo povedať, že opäť môžeme siahnuť na méty najvyššie.

 

Dostali sme cenu

„NAJLEPŠÍ ŠPORTOVEC ROKA MESTA BANSKÁ BYSTRICA“

v kategórii TALENT/KOLEKTÍV

30.3.2009

 

Nášmu tímu sa dostalo cti byť ocenený Primátorom mesta Banská Bystrica. Teší nás, že nešlo len o dosiahnutý výsledok v minulej sezóne, ale kompetentní si všimli a vyzdvyhli aj obrovský potenciál nášho tímu do budúcnosti, keď sme boli vyhlásení v kategórii TALENT. V juniorskej kategórii získali cenu naše KADETKY, rovnako Majsterky Slovenska. Ocenenie si vysoko vážime a ďakujeme zaň. Verím, že bude povzbudením do ďalšej práce pre trénerov, dievčatá a aj nás rodičov.

 

Pozvaní boli a cenu prevzali tréneri tímov Mgr. Tibor Vasilko, Mgr. Andrea Izáková, Mgr. Katarína Striešová a hráčky z ALL STAR výberov Martina Matejčíková, Denisa Domiterová, Michaela Izáková a Lucia Striešová. Ocenenie patrí najmä dievčatám, Majsterkám Slovenska a realizačnému tímu v zložení:

 

Janka Luptáková, Michaela Izáková, Jana Matejčíková, Soňa Sýkorová, Denisa Šťavinová, Dominika Sadová, Lucia Striešová, Michaela Debnárová, Linda Valová, Tereza Budovičová, Petra Strečková, Dominika Lakotová, Lucia Golianová a na poslednú chvíľu zranená Diana Babicová, chorá Martina Janoštinová, trénerky Andrea Izáková a Katarína Striešová, vedúci družstva Peter Debnár.

FOTO

 

Zvolen 98

29.3.2009

 

ŠBK Zvolen 98 - BK UMB 08 Banská Bystrica

 

Vyhrali sme ...

aj druhý zápas sme vyhrali.

 

Komentár píše Milo

(drobné úpravy som robil ja)

 

Odohrali sme dva zápasy, ktoré boli asi náročnejšie pre trénerov ako pre hráčky. Motivovať a určovať úlohy dievčatám, aby to dávalo nejaký význam je dosť zložité, ale myslím, že sme si s tým poradili. „Baby“ odohrali zápasy v pokojnom tempe a dá sa povedať, že konkrétne úlohy boli splnené, aj keď tam ešte vidím rezervy. Myslím tým hlavne zakončenie jednoduchých situácií. V takýchto zápasoch si musíme udržať koncentráciu na 100%. Hodnotiť individuálne výkony je nemožné a tak to ani nebudem robiť, ale „The play of the day“ (Naj akciu dňa) predviedla Dominika. Po uvoľnení sa zmenou smeru za telom (zadovkou), drive (to napálila) do koša a úspešne zakončila. Parááááda ako v NBA.

 

V lige musíme ešte odohrať dve stretnutia a od budúceho týždňa chceme všetko smerovať na prípravu na MSR. Plán závisí na dohode s
konkrétnymi trénermi, ale náš zámer je nasledovný:

 

4.4.2009, Výjazd na celý deň, Stará Turá, 2 zápasy
9.4.2009, Výjazd na doobedie, Ružomberok 96, 2 zápasy (súťaž Ml. Žiačky)
15.4.2009, Výjazd, Zvolen 97
17.4.2009, Doma, B. Bystrica 96.

 

Medzitým ešte niekde „strčíme“ dva zápasy s B. Bystrica 98B a súťaže sú tým ukončené.

 

Babám odkazujem nech to ešte ten mesiac vydržia, aj keď chápem, že už je toho dosť, ale doteraz odviedli kvantum dobrej roboty, za čo som na ne hrdý. Rodičov chcem poprosiť o podporu dievčat a tiež nech to ešte vydržia. Som za to vdačný čo doteraz urobili.

 

Milo

 

Ja len dodám, že výsledok na MSR nie je smerodatným z hľadiska budúcej basketbalovej perspektívy dievčat a my sa nehrnieme za výsledkom. Avšak bolo by fajn keby sme dievčatám vytvorili čo najlepšie podmienky pre prípravu na turnaj, ktorý je vrcholom sezóny a čiastočne aj bilanciou ročnej práce. Ak sa nám podarí udržať zdravotný stav dievčat tak, že bude tím pokope, myslím, že môžeme zaútočiť na niektorú z medailí.

 

Mišo

 

Súťaž finišuje

22.3.2009

 

BK UMB 08 Banská Bystrica 97 – ŠBK Zvolen 96 (97)

 

44:14, Domča L. 10, Dena a Pipa po 6, Terka 5, Dida, Natália a Peťa po 4, Linda 2

31:27, Dida 8, Linda a Pipa 6, Janka 4, Dena 2, Natália 2 a Domča L. 2, Domča S. 1

 

Opäť sme hrali s tradičným súperom zo Zvolena a opäť sme začali excelentne. Po polčase bolo 28:5 a teda rozhodnuté. Predvedená hra teší o to viac, že nehrali Lucia, Miška, Golča, Tina, Soňa, teda celá základná päťka. Individuálne musím pochváliť Pipu, Denu a Terku, ktoré s prehľadom „kočírovali“ celý zápas. Dobre hrali ešte Jaja a Linda. Za peknú hru a to najdôležitejšie - dosiahnuté body chcem vyzdvihnúť ešte Domču a Didu. Druhý zápas som nevidel, no počul som, že sme aj prehrávali. Bol to pravdepodobne taký „druhý“ zápas ako vždy.

Majstrovstvá SR budú definitívne v Piešťanoch. Myslím, že je to celkom dobré „neutrálne“ miesto. Ešte pred tým absolvujeme dvojdňový výjazd do Starej Turej (4.-5.4.09), kde odohráme prípravné zápasy s domácim tímom a družstvom Nitry. Táto príprava nám padne vhod, nakoľko turnaj v Ružomberku sa neuskutoční. 4. apríla máme vylosovaný dvojzápas s Ružomberkom 96. Ten budeme musieť odohrať v inom termíne.

 

Ozval sa náš dopisovateľ z cudziny

15.3.2009

 

Ahojte, dievcata, treneri, funkcionari, rodicia a vsetci priaznivci basketbalu.

 

Posielam Vam pozdrav sice z dalekeho, ale slnecneho a zapraseneho Afganistanu-Kandaharu. Aj ked som daleko od Vas, stale pozorne sledujem Vasu web-stranku a vdaka nej a, samozrejme, aj Vam, mam prehlad, ako sa dievcencom dari. A veru podla toho, co citam dari sa im.

 

Ja osobne im drzim palce a vzdy cakam, co si precitam o tom, jako hrali. Mam radost aj preto, ze mam prehlad aj o hre mojej dcery Lindy. Za vsetky informacie, ktore cerpam z vasej web-stranky, Vam patri moja vdaka. Zaroven sa pokusim Vam poslat aj nejake foto z tejto vzdialenej zeme.

 

Vsetkych Vas srdecne pozdravujem a aj ked som na 4 500 km vzdialeny, pri kazdom treningu a zapase som duchom pri Vas.

 

Prajem Vam vela sportovych a aj osobnych uspechov. Ahojte a pomaly do skorého videnia,

 

priaznivec basketbalu a rodic hracky

Jozef

 

PS: V ALBUME odhaľujeme identitu našeho super tajného agenta vyslaného na neznáme miesto s bližšie neurčeným cieľom. Isté je len, že sa tešíme na guláš pripravený po návrate z misie.  

 

Ahojte, dievcata, treneri, funkcionari, rodicia a vsetci priaznivci

basketbalu. Posielam Vam pozdrav sice z dalekeho, ale slnecneho a

zapraseneho Afganistanu-Kandaharu. Aj ked som daleko od Vas, stale pozorne

sledujem Vasu web-stranku a vdaka nej a, samozrejme, aj Vam, mam

prehlad, ako sa dievcencom dari. A veru podla toho, co citam dari sa im.

 


Ja osobne im drzim palce a vzdy cakam, co si precitam o tom, ako

hrali. Mam radost aj preto, ze mam prehlad aj o hre mojej dcery Lindy. Za

vsetky informacie, ktore cerpam z vasej web-stranky, Vam patri moja

vdaka. Zaroven sa pokusim Vam poslat aj nejake foto z tejto vzdialenej

zeme.

 


Vsetkych Vas srdecne pozdravujem a aj ked som na
4 500 km
vzdialeny,

pri kazdom treningu a zapase som duchom pri Vas. Prajem Vam vela

sportovych a aj osobnych uspechov. Ahojte a pomaly do skorého videnia,

 


priaznivec basketbalu a rodic hracky

Jozef.

Ahojte, dievcata, treneri, funkcionari, rodicia a vsetci priaznivci

basketbalu. Posielam Vam pozdrav sice z dalekeho, ale slnecneho a

zapraseneho Afganistanu-Kandaharu. Aj ked som daleko od Vas, stale pozorne

sledujem Vasu web-stranku a vdaka nej a, samozrejme, aj Vam, mam

prehlad, ako sa dievcencom dari. A veru podla toho, co citam dari sa im.

 


Ja osobne im drzim palce a vzdy cakam, co si precitam o tom, ako

hrali. Mam radost aj preto, ze mam prehlad aj o hre mojej dcery Lindy. Za

vsetky informacie, ktore cerpam z vasej web-stranky, Vam patri moja

vdaka. Zaroven sa pokusim Vam poslat aj nejake foto z tejto vzdialenej

zeme.

 


Vsetkych Vas srdecne pozdravujem a aj ked som na
4 500 km
vzdialeny,

pri kazdom treningu a zapase som duchom pri Vas. Prajem Vam vela

sportovych a aj osobnych uspechov. Ahojte a pomaly do skorého videnia,

 


priaznivec basketbalu a rodic hracky

Jozef.

Basketbalový víkend

15.3.2009

 

BK UMB 08 Banská Bystrica 95 – BK UMB 08 Banská Bystrica 97

 

40:9,  Pipa, Terka 4, Dena 1

48:12, Luci 4, Dena 3, Jaja, Natália 2, Terka 1

 

BK UMB 08 Banská Bystrica 98A – BK UMB 08 Banská Bystrica 97

 

55:6, Luci 14, Peťa 10, Domča 7, Linda 4, Dida, Dena, Dominika S., Jaja, Natália, Terka po 2

64:9, Peťa 10, Terka 10, Lucka 8, Soňa 6, Dida, Dominika S., Domča, Luci po 4, Linda, Natália, Dena, Jaja, Mirka a Barborka po 2

Ospravedlňujem sa novej hráčke Diane, ktorá dala tiež 2 BODY

 

V sobotu sme opäť urobili krok vpred. Trénerom sa podarilo zložiť päťky tak, že si dievčatá navzájom nezavadzali, dopĺňali sa a výsledkom bol úplne iný priebeh zápasov ako naposledy. K úplnej dokonalosti chýbali už len choré Miška, Tina a Maťka. Výsledok dobrého postavenia pätiek bol celkom pekný výkon, ktorý bol na míle vzdialený od predchádzajúcich debaklov od tohoto družstva. Celkovo sa nám hra darí a bolo by zaujímavé porovnať sily so súperom našej kategórie. V nedeľu nám súper dovolil plniť „zvláštne“ úlohy ako napr. hru bez driblingu, alebo hra na skórovanie určenou hráčkou.

Majstrovtvá Slovenska stále nemajú organizátora a musíme zvážiť, či sa nepodujmeme k príprave my. Pre nás dobrou alternatívou môže byť aj Zvolen. Stará Turá nemá záujem, Nitra organizuje 98 (postúpil rovnaký tím) a teda ostávajú len Košice, kde majú tieto podujatia svojskú atmosféru. Aby sme turnaj mohli z