Vyhľadávanie


Vľetko z NEWS

06.12.2009 08:52

 

NEWS

Táto stránka nie je oficiálnou stránkou klubu BK UMB 08 Banská Bystrica. Všetko publikované pod mojim menom sú moje osobné názory a nereprezentujú nijakú spoločnosť, združenie, či iné osoby. V prípade príspevku iného autora je meno vyznačené a autor zodpovedá za obsah svojho príspevku. V knihe, ale aj inde môžu byť publikované anonymné príspevky. V tomto prípade, za urážlivé, vulgárne a inak nevhodné vyjadrenia je zodpovedný ich autor, nie správca stránky. Všetky reakcie, ktoré prídu na môj mail budú bez úprav zverejnené. K zverejneniu nedôjde len v prípade nesúhlasu zasielateľa. Záverom sa ospravedlňujem za pravopis. Nebude vždy upravovaný mojim „pedagogickým dozorom“.

Michal Strieš

 

PS: Nové albumy vo FOTO !!! V sekcii TRÉNING som zriadil „METODICKÉ OKIENKO“, kde nájdete všetky materiály od trénera. To len pre istotu, viem že ich poznáte naspamäť.

    Pozrite si stránku WWW.UMB08.WEBNODE.SK a zahlasujte na nej v ankete prosím.  

 DERBY

31.10.2009

ŠBK Zvolen 97 – UMB08 Banská Bystrica

25 : 86

Luci 22, Domča 14, Diana 10, Dena, Naťa, Terka po 7, Tina 6, Miška 5, Golča, Terka po 4

ŠBK Zvolen 97 – UMB08 Banská Bystrica

28 : 83

Luci 21, Domča 12, Miška 9, Naťa, Golča, Dida po 8, Dena 6, Maťa 5, Terka 4, Tina 2

Odohrali sme prvé tohtoročné zápasy proti Zvolenu. Obidva tímy boli zdecimované chorobami. Nás hralo 10, súperiek nastúpilo 11. My sme v niektorých momentoch hrali dosť zložito. Tiež sme mali príliž veľa nepremenených šancí spod koša. Z družstva súpera by som vyzdvihol za nasadenie a pekné momenty hráčky číslo 15, 16 a 10 (Balážová ?). Všetky tri sú aj typovo zaujímavé. Ale už stačilo, zápasy vyhodnotí Milo. ms

Prvé slovo, ktoré som mal v priebehu tohoto týždňa  na mysli, bolo očakávanie. Očakávanie a rešpekt zo súpera proti, ktorému hráme. To mám vždy, ale dnes som očakával viac. Očakával som viac od súpera, ale tiež od Nášho družstva. Podľa môjho názoru má družstvo Zvolena veľmi perspektívne hráčky, ale niekedy neviem proti komu hráme (či 97, 98, 99). Mali by si určiť priority, aby to malo význam pre obidva kluby. Ale to nie je môj problém. V priebehu tejto sezóny sa budeme stretávať so súpermi, ktorí možno nepreveria Naše kvality (okrem turnajov a prípravných zápasov). Po debatách čo som mal a poznajú Naše družstvo , by sme mali hľadať súperov mimo Slovenska. Toto si musíme uvedomiť a dať do každého zápasu všetku svoju energiu a nasadenie. Inak sa môže stať, že ostaneme stáť na mŕtvom bode. 

Dnes sme odohrali prvé dve štvrtiny v obidvoch zápasoch  koncentrovane a v plnom nasadení, čo sa prejavilo aj na výsledku. Ale 3. a 4. štvrtina v obidvoch zápasoch bola, z môjho pohľadu slabá. Aj keď viem, že si musíme zvyknúť na časté striedania a byť trpezliví, pretože zohratosť hráčok ešte nie je na takej úrovni ako si ja predstavujem, ale je to jediná cesta, pretože striedanie pätiek, v jednotlivých štvrtinách, sa raz skončí.  Ak mám hodnotiť tím. Snaha o  a dobrý prechod do útoku. Chýba ešte myšlienka v postupnom útoku, aj keď je vidieť pokrok. Dnes sme chceli riešiť niektoré situácie zbytočne zložito.    

Ak by som mal hodnotiť jednotlivo, tak som určite spokojný s Maťou O. Jej prístup je obdivuhodný a sebavedomie rastie od zápasu k zápasu. Obrovské ďakujem rodičom Natálie, opäť sa prejavila ich tímovosť. Diana sa začína ukazovať ako hráčka, ktorá na ihrisko patrí. Tina potvrdzuje, že jej rast má stúpajúcu tendenciu. Výborná obrana. Denči, rozum družstva. Lucia S. len potvrdzuje, že patrí k najväčším talentom na Slovensku. Ale nie som spokojný s jej obranou. Terka, Domča, odohrali svoj štandart, čo mi možno už nebude stačiť. Miška urobila obrovský pokrok, ale energiu a nasadenie musí dávať od prvej sekundy čo je na ihrisku. Dokázala  driblovať a hrať 1-1. Lucia G. bola mysľou ešte na prázdninách, ale strelecky sa dokázala presadiť.

Milo

Opäť k Sobote

29.10.2009

Zatiaľ nás je aspoň desať. Natália je však po chorobe a hrať naplno nebude môcť. Jej rodičia ukázali obrovskú mieru zodpovednosti voči tímu a umožnili jej sa zúčastniť zápasu aby sme mohli regulérne nastúpiť. Za túto ústretovosť si dovolím poďakovať menovaným a rovnako aj všetkým, ktorí si prispôsobili svoj program tak, že sa môžu zápasu zúčastniť. Ostatné napísané mažem ... a odkladám na neskôr.

Info z regiónov

29.10.2009

Prinášam vám stručný prehľad o našich súperoch. Pokúsim sa takto aspoň raz mesačne poinformovať o situácii v ich regiónoch tak aby sme vedeli čo nás na záver sezóny čaká.

Východ

Vo východnej časti súťaže budú aj tohoto roku kraľovať Danax a Abovia. Budeme naďalej sledovať ich vzájomné zápasy a uvidíme ako sa situácia bude vyvýjať. Môže sa stať, že pôjdeme do Košíc na turnaj (Abovia nám jeden dlží) a na vlastnej koži si súperov odskúšame.

Danax Košice             4    4 0    382 : 100    8

Bardejov                     4    3 1    210 : 172    7

BSS Abovia                2    2 0    210 : 43      4

Lendak                       4    0 4    89   : 346    4

Union                         2    1 1    116 : 94      3

Cassovia                    2    0 2    67   : 152    2

Rožňava                     2    0 2    43   : 210    2

Západ

O kvalite západnej skupiny vieme. S každým okrem Trnavy sme už hrali. Tento tím predchádzali vynikajúce referencie (od trénera Zvolena) a tak ma zaujímalo, že či je to možné, prísť takpovediac „odnikiaľ“ a byť top tímom. Minulý víkend hrala s Trnavou Stará Turá a hovoril som s Dobrom Luptákom o tomto dvojzápase a moja domnienka sa potvrdila. Trnavčanky síce urobili kus práce no množstvo tréningov, odohraté zápasy, venovaný čas a peniaze do celkovej kvalitnej prípravy sa nedá oklamať a aj oni si musia počkať a ešte na sebe popracovať.

MBK Stará Turá                4      4 0      324 :   162     8

BKM Piešťany                  4      4 0      298 :   149     8

BKM Junior UKF Nitra     4      3 1      273 :   128     7

Lokomotíva Sereď           4      2 2      207 :   172     6

BK AŠK Slávia Trnava     4      2 2      212 :   266     6

Šamorín                            4      1 3      194 :   268     5

BK Petržalka                     4      0 4      154 :   257     4

Slovan Bratislava             4      0 4      83   :   343     4

Vo ZVOLENe o 9,00 hod.

28.10.2009

Podľa posledných info od Zvolenčanov je zápas preložený na 9,00 hodinu. Už dnes vieme, že minimálne Pipa, Linda, Mirka, Soňa, Dominika S. nemôžu hrať zo zdravotných dôvodov. Jaja ohlásene cestuje a to znamená, že nás je cca 12. Prosím teda o Vašu ústretovosť a účasť na sobotňajšom zápase.

Členské príspevky

27.10.2009

Na základe požiadavky rodičov sme preverovali možnosť hradenia členského príspevku len v čiastočnej, alebo nulovej výške podľa toho koľkých tréningov sa dieťa zúčastní. Je treba povedať, že členský príspevok nie je úhrada za prácu, poskytnuté služby, alebo kredit, ktorý je možné čerpať. Ide o poplatok za členstvo v basketbalovom klube, ktorý je občianskym združením s členskou základňou a vykonáva nejakú záujmovú činnosť. Podmienkou členstva je úhrada členského príspevku. Na druhej strane má člen možnosť požívať práva a výhody spojené s členstvom v klube ako účasť na tréningu, zápase či inom podujatí organizovanom klubom. Výhodou je napr. aj užívanie financií klubu ziskaných od sponzorov, čo sme počas vlaňajšej sezóny myslím využili. Výborným príkladom je členstvo v golfovom klube. Ročné členské si musíme hradiť v plnej výške, či hráme raz alebo desať krát do roka. Trávnik je potrebné zalievať denne, nie len deň pred našim príchodom. Dôvodom na neuhradenie členského príspevku môže byť pozastavenie, prerušenie alebo zrušenie členstva v klube. Príčinou je napríklad dlhodobé zranenie, alebo iná udalosť ktorá neumožňuje počas dlhej doby požívať výhody členstva v klube. Náš klub myslí aj na hráčky so slabším sociálnym zázemím, ktorým poskytuje možnosť zníženia, alebo odpustenia členského príspevku. Mišo a Peťo

Najbližšie hráme so Zvolenom

24.10.2009

POZOR !!! Vo Zvolene hráme v sobotu 31.10.2009 o 15,00 hodine. POZOR !!!

23.10.2009

Najbližší súper nás čaká 31.10.2009 vo Zvolene. Píšem tento oznam trochu v predstihu ako prevenciu voči situácii obdobnej ako pred zápasom proti Tepličke, keď sme sa v piatok pred konaním dozvedeli, že nás pôjde len deväť. Nakoniec sme to vyriešili a nastúpili sme desiati a zabránili prípadnej kontumácii. Takáto situácia by sa už nemala opakovať.

  Naše družstvo, vďaka úsiliu trénera, ktorý je naozaj „profík“, záujmu a starostlivosti väčšiny rodičov, sa stáva ozajstným športovým tímom, ktorý má vybudované zázemie, kvalitný spôsob organizácie a tomu prislúchajúcu výkonnostnú úroveň. Toto si vyžaduje obrovské množstvo energie nielen od trénera, Peťa Debnára, ale aj nás ostatných, ktorí to robíme nezištne vo svojom voľnom čase. Rovnako financie, ktoré do družstva klub a my rodičia vkladáme, nie sú zanedbateľné a budú čoraz vyššie. Výsledkom celého nášho niekoľkoročného snaženia sú práve tie dve soboty do mesiaca, keď máme na zápase ukázať čo vlastne robíme a či naša snaha nie je strateným časom a vyhodenými peniazmi. K dobrému výkonu potrebujeme každú hráčku, ktorej nebráni v štarte zdravotný problém. V kolektívnom športe môže neúčasť niektorého z hráčov zmariť prácu celého tímu a devalvovať snahu pätnástich rodín, lebo či chceme alebo nie, dnes sme na úrovni, ktorá si vyžaduje spoluprácu celej rodiny. Áno, sú to ešte deti a majú mnoho rôznych ďalších aktivít, majú starú mamu na dedine, v zime chcú lyžovať a pod. Je to normálne a každý to toleruje, no musíme neúčasť ohlásiť vopred, aby sa ostatní mohli prispôsobiť a maximálne eliminovať dopad na výkon tímu. Basketbal sme si vybrali všetci dobrovoľne, dostali sme sa na úroveň, keď dobrovoľnosť neznamená svojvôľu a pre udržanie súčasného stavu tímu je potrebný kúsok disciplíny a spolupráce nielen od dievčat ale aj nás rodičov. Práve tento faktor môže byť jedným z tých, ktorý nás posúva ďalej a môže nás odlíšiť od ostatných. Verím, že náš cieľ je spoločný. Mišo

 Druhé kolo, prvý krát doma.

Aj s Milovým komentárom ...

17.10.2009

Dnešný súper nás veľmi nepotrápil. Predchádzala ho povesť nebezbečne agresívne hrajúceho tímu, no ukázalo sa, že ide len o slabšiu taktickú a najmä technickú basketbalovú vybavenosť a frustráciu z toho prameniacu, kompenzovanú občasnými tvrdšími zákrokmi. Šťastím pravdepodobne bolo, že nám bol delegovaný ligový rozhodca Marek Turčin, ktorý mal zápas pevne v rukách a nepripustil nijaký neštandard. Trend rozhodovania nastavil hneď od začiatku a ďalší priebeh bol skoro ideálny. Záverom ešte konštatovanie, že si budeme musieť platiť kúrenie telocvične počas zápasov. Uvidíme, ako to bude počas týždňa. Verím však, že vzhľadom na nulový nájom, nám klub pomôže s nákladmi na kúrenie. Komentár dodá Milo, takže odo mňa už len fakty.

Mišo

UMB08 Banská Bystrica – ŠBK Handlová

68 : 12

Tina 16, Luci 15, Jaja 9, Dena 8, Terka 6, Domča a Dida po 4, Miška, Naťa a Soňa po 2

UMB08 Banská Bystrica – ŠBK Handlová

80 : 17

Luci 34, Dominika S. 6, Miška a Terka po 5, Jaja, Domča, Tina, Soňa a Dida po 4, Pipa, Golča, Naťa, Peťa a Dena po 2

Tieto hodnotenia budú ťažšie ako som si myslel. Som hrdý, že môžem trénovať také družstvo, aké máme. Ak mám hodnotiť zápasy, ktoré sme odohrali, tak poviem, že som spokojný a je mi cťou viesť takéto družstvo v zápasoch. Hrali sme basketbal, do ktorého sme dali nasadenie, energiu a myšlienku. Oproti zápasu v Tepličke sa zlepšilo nasadenie a chuť hrať počas celých 8 štvrtín (ak rátam 2 zápasy). Toto možno robím posledný krát, ale som hrdý, na to, čo sme predviedli vo štvrtok a v sobotu, proti súperom, ktorí boli starší. Aj napriek tomu, že sme mali strach (nie ja, ale baby), sme ukázali, že sa nemáme čoho báť. Hodnotiť individuálne, nemá  význam, pretože sme hrali na úrovni Našich schopností a ako tím. Mal som radosť kaučovať takéto družstvo, lebo to je cieľom pre každého trénera. Posúvame sa ďalej v celkovom prejave. Obranu ešte netrénujeme, do takej miery, ako si to ja predstavujem, ale hrali sme ju. Musíme sa  vyvarovať poklesu koncentrácie, tak ako to bolo v 2. štvrtine 2. zápasu. Chcem vyzdvihnúť Lindu, ktorá aj napriek zraneniu, je stále s družstvom  a je podporou pre celý tím. Tak radšej budem hodnotiť rodičov :-). Ďakujem za to, aké podmienky boli vytvorené počas zápasu. Hlavne Peťovi, ktorý si našiel čas na to, aby zotrel palubovku a zabezpečil celú organizáciu zápasu, Katke a Mišovi S., ktorí tiež pomohli k dielu. A všetkým ostatným,  ktorí Nás prišli podporiť počas zápasu.     P.S. Niečo budujeme a pomaly sa to začína prejavovať. A kvôli rečiam, ktoré sa vedú - Ja som tréner družstva 97 a toto je moja priorita. Extraligovému družstvu, len pomáham.

Milo

  Za Milov prístup k tímu musím poďakovať a na doplnenie: Vo štvrtok sme hrali proti našim 96-kám. Voči vlaňajšku boli posilnení o Katku Urbániovú, voči súčasnému stavu oslabení o Niku Vavákovú, Kaju Baloghovú a Ludku Šedivcovú. Preto výsledok nebudem komentovať a už dnes sa teším na stretnutie v plnej sile. Určite to bude napínavý vyrovnaný zápas.

Mišo

LOGO

11.10.2009

S prekvapením musím konštatovať, že spomedzi všetkých návrhov, ktoré sa objavili, sa začalo používať to najjednoduchšie logo. Videl som ho už na niekoľkých internetových stránkach, dokonca v novinách Šport pri výsledkoch Extraligy. OK, beriem to ako fakt a podľa „švédskeho vzoru“ – čo sa ujme v praxi spontánne je najlepšie to akceptujem a začínam ho používať v základnej forme a zdokonalenej „našej“ forme.

LOGOUMB08 LOGOUMB0897

Gratulácia Milovi

11.10.2009

Gratulujem Milovi k ďalšiemu úspechu v jeho trénerskej kariére, k dosiahnutiu trénerskej kvalifikácie s označením 1. trenérská trieda + FECC. Certifikáty k nahliadnutiu sú tu: CERT1 CERT2. Aj táto skutočnosť je dôkazom, ako mi Milo sám napísal „že si nevála šunky doma :), ale že sa snaží niečo dokázať aj s týmto družstvom.“ Do novej, prerobenej sekcie TEAM umiestnim aj kontakty, aby ste v prípade potreby mohli konzultovať s trénerom napr. „basketbalovú kariéru“ svojich detí. 

Prvé súťažné kolo sme odohrali v Tepličke.

11.10.2009

Súťaž sme odštartovali dvojzápasom proti Tepličke, malej dedinke pri Žiline, ktorá je dnes známa novovybudovanou štvrťou pre Kórejcov z fabriky KIA. Vplyv investora zo zahraničia bolo na obci poznať. Aj telocvičňa samotná bola zrekonštruovaná, priestranná a výborne vybavená. Čo sa týka súpera, ten urobil od turnaja vo Zvolene obrovský pokrok. Dominovala rozohrávačka s číslom 17, ktorá bola jasným lídrom. Mňa však zaujala iná dievčina, vysoká pohyblivá s číslom 6. Tá nám dala dokonca trojku. Mala však veľké technické nedostatky a musí veľa pracovať aby dohnala stratu.

Pokec k nášmu tímu napísal Milo, za čo mu ďakujem a súčasne sa teším, že sa podujal písať komentáre aj naďalej. Myslím, že trénerov názor nám bude najlepšie vykresľovať situáciu. Ďalší Milov príspevok, tentokrát metodický nájdete v sekcii ???. Vyzývam najmä dievčatá, aby mu venovali náležitú pozornosť.                                                                                                                                                                                 Teplička nad Váhom - UMB08 Banská Bystrica

83 : 17

Luci 27, Domča 24, Dida 10, Jaja a Terka po 6, Tina a Pipa po 4, Dominika 2

 78 : 39

Luci 32, Domča 14, Dida 12, Pipa a Terka po 6, Natália, Jaja, Tina a Dominika po 2

Koncentrácia, nasadenie a  energia sú a budú klúčové slová, ktoré nás budú sprevádzať celú sezónu, hlavne v takýchto zápasoch. Prvé dve minúty  prvého zápasu sme odohrali absolutne nekoncentrovane. Zakončenie čistých pozícií ako mali Pipa  a Lucia sa nazvať ani inak nedá. V druhej štvrtine to bola znovu Jaja, ale to bolo pre zmenu na konci. Aj napriek týmto momentom sme odohrali zápas v dobrom nasadení, čo je dobré, preto že si musíme zvyknúť na takýto spôsob hry. Druhý zápas je ťažké hodnotiť. Vrátili sme sa k typicky slovenskému komfortnému basketbalu. Slabá koncentrácia, nasadenie a energia. Možno ešte nie sme pripravení odohrať vo vysokom nasadení dva zápasy, ale to je asi moja chyba. Celkove sa zlepšujeme v prechodovej fáze a v obrane. Zlepšuje sa aj hra 1-1 a hra vo voľnom útoku.

Lucia odohrala až na ten úvod výborné stretnutie. Jej spôsob hry sa začína meniť, čo ma teši. Výborne v obrane, dobrá hra 1-1 a riešenie situácií. Natália tak isto zahrala výborne v obrane a mala aj dobré momenty v útoku. Musí zlepšiť presnosť prihrávok. Diana získava sebavedomie v útoku a prejavilo sa to jej dobrou hrou. Najviac ma sklamali Pipa s Peťou. Pipa, aj si vypracovala  skvelé pozície ale zakončenie bolo slabé. V obrane som nebol spokojný s jej nasadením. Peťa sa mohla prejaviť oveľa viac, hlavne v takýchto zápasoch. Terka sa neustále zlepšuje. Mala skvelé momenty aj v obrane aj útoku. Za jej výkon ju musím pochváliť, takisto aj Dominiku L. Výborná hra 1-1, ale musí to dokázať v každom zápase. Jaja odohrala to čo od nej očakávam. Výborná hra v obrane a v útoku (až na to zakončenie). Niekedy však držala loptu príliš dlho. Dominika S. ma prekvapila hrou v útoku, pretože aj ona bola schopná hrať 1-1. Od Tiny očákávam viac ako predviedla. Po dohovore sa jej hra zlepšila, hlavne v obrane..

Milo ( tréner)

POZOR!!! Rodičovské združenie.

5.10.2009

Piatok 09.10.2009 o 17,30 hod., Telocvičňa FPV a FHV UMB Tajovského 40, B. Bystrica

Pozývame Vás na stretnutie rodičov, ktoré sa bude konať v piatok 09.10.2006 o 17,30 na „fakulte“

za prítomnosti prezidenta klubu JUDr. Rastislava Urbániho. Vopred ďakujeme za Vašu účasť.

Štartuje súťaž ročník 2008-2009

5.10.2009

V sobotu 10.10.2009 začíname krajskú šúťaž prvým dvojzápasom v Tepličke (Žilina). Súpera poznáme z turnaja vo Zvolene, kde sme sa v priamom súboji nestretli. Výsledky Teplička – Nitra 19 : 123 a Teplička – Košice 34 : 107 hovoria vyčerpávajúco o momentálnej sile súpera. Prišli už prvé výsledky iných kategórií Krajského Majstrovstva. Možete si ich prečítať, keď kliknete na VÝSLEDKY vľavo hore.

V Tepličke hráme o 9,00 a 10,30 hod. takže výlet do Žiliny odštartujeme pravdepodobne v sobotu ráno o 6,30 hod. pred VUB.

Trochu metodiky, Rozpis súťaže

25.09.2009

V sekcii ??? môžete nájsť trochu metodiky športovej prípravy, ktorá je veľmi dobre „čitateľne“ písaná. Je tam aj odkaz na prezentáciu z kanadského hokeja. Mňa uvedené práce zaujali pre svoju vecnosť, jednoduchosť a názornosť a verím, že aj Vám poskytnú základný prehľad.

Rozpis nového ročníka súťaže nájdete po kliknutí na odkaz ZÁPASY, ktorý nájdete na tejto stránke v pravo hore vedľa odkazu  HOME.

Postreh z Extraligy

21.09.2009

Katarína ma včera upozornila na zaujímavý postreh z 1. kola extraligy. Keď si pozriete strelcov po jednotlivých tímoch tak vidieť ako bohato zásobujeme našu najvyššiu súťaž hráčkami. Je to výzva a motivácia pre naše baby, že hrať extraligu môže byť minimálnym cieľom. Modrou hrubou sú vypichnuté naše odchovankyne.

BK Inpek UKF Nitra - Cassovia Košice 97:44 (24:11, 19:15, 19:16, 35:2)

Najviac bodov: Oravcová 24, Libičová 13, Hnidzíková a Chlebovcová po 12 - Timková 14, Vojteková 8, Firkaľová a Glovová po 6

MBK Agrotrade Rožňava - MBK Ružomberok 67:88 (25:22, 19:26, 10:21, 13:19)

Najviac bodov: Šujová 25, Deckerová 11 - Šimkuľáková 16, Podešvová 15

ŽBK Whirpool Poprad - BSS Košice 75:54 (18:11, 21:8, 16:19, 20:16)

Najviac bodov: Tetemondová 30, Kmeťová 11, Brezániová 8 - Lásková 16, Kovaľová 11, Pindrochová 8

Dobrí anjeli Košice - BK UMB 08 Banská Bystrica 103:41 (21:13, 25:8, 26:8, 31:12)

Najviac bodov: Hricková 25, Lawlessová 21, Čarnoká 17 - Domiterová 10, Matejčíková 7, Makková 5

Zápas s Nitrou vo Zvolene

16.09.2009

UMB08 Banská Bystrica – Nitra

56 : 29

Luci 14, Pipa 12, Domča 9, Jaja 7, Lucka a Naťka po 4, Miška, Peťa a Linda po 2

Zabudol som na Nitru, s ktorou sme hrali v prvý deň turnaja. Tento zápas nám padol vhod. Rozohrali sme sa a uistili o svojej sile. Výborná príprava na Prostejov. Nitra zahrala pravdepodobne svoj štandard a ničím nás neprekvapila. Z našej strany podala pekný výkon Pipa a zlepšenie sa ukázalo aj u Domči.

Prehliadka u športového lekára

15.09.2009

 Úvodom chcem poďakovať za príspevok do knihy. Píšte, píšte, píšte ... Teraz k veci. Je potrebné absolvovať pravidelnú športovú prehliadku u nášho lekára MUDr. Sylvestra na Sliači. Termín je dohodnutý na štvrtok a piatok 1. a 2.10.2009 v čase od 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 vždy po dve dievčatá. Cena za osobu je 20€, z ktorých poisťovna prepláca 7€. Je potrebné priniesť si kartu poistenca, športové oblečenie a obuv. Je vhodné prísť ĽAHKO NAJEDENÝ !!! Bude potrebné naplánovať dopravu podobne ako vlani. Dohodneme sa na tréningu.

Turnaj ZVOLEN

13.09.2009

Dnes sme odohrali už len povinný zápas proti Olomoucu. Vzhľadom na rozhodnutý výsledok turnaja, a po prvej štvrtine aj zápasu, sa v hale rozliehala „ospalá“ atmosféra (alebo som si zdriemol len ja?). Do ALL STAR bola nominovaná Natália, gratulujem, Lucia bola ocenená ako najlepšia strelkyňa. Dnes si cenu ozaj zaslúžila, hrala dobre v obrane aj v útoku, s chuťou, v pohode. Ešte teraz vidím dlhé prihrávky do protiútoku priamo z driblingu cez dve tretiny ihriska. Ak bude takto napredovať, nemám obavu. K tomu mi ostáva len opätovne pochváliť Pipu a Jaju a keď budete mať pár chvíľ, prečítajte si článok zo 4.10.2008: Pár slov k hodnoteniu hráča. Nájdete ho v sekcii ???. Chcem poďakovať všetkým dievčatám, trénerovi a celému tímu za vynikajúcu hru a krásne športové zážitky, ktoré nám pripravili.

 

UMB08 Banská Bystrica – Olomouc

77 : 28

Luci 26, Pipa 13, Tina 8, Domča a Jaja po 7, Lucka 6, Naťka a Mirka po 4, Dena 2

 

Olomouc patrí ku klubom so systematickou prácou s mládežou. Majú všetky kategórie a tú našu v novej sezóne začal trénovať sám prezident klubu. Veríme teda v ďalší rozvoj a napredovanie družstva. Ide o zaujímavého súpera pre budúcnosť najmä preto, že Olomouc leží na trase rýchliku do Prahy. Okrem tradičných opôr tímu chválim za prvý polčas Tinu. Neobvykle odvážne sa pustila do súpera a svoj výkon okorenila sólom cez celé ihrisko.

 

12.09.2009

 

Zvolenský turnaj prebieha zatiaľ veľmi dobre, či už po stránke organizačnej alebo športovej. V prvý deň turnaja sme sa stretli s Nitrou, ktorá nás opäť spočiatku potrápila no nakoniec sme zvíťazili. Prostejov sa ukazuje ako výborný súper. Odohrali sme kvalitný dramatický zápas, ktorý sa rozhodoval až v závere. Tu došlo k malému sporu ohľadom pravidiel. Súperovi chýbalo meranie 24 sekúnd a nám vadila príliš odstúpená obrana súpera. Pozor, reklamujeme síce ZÓNU, no pravidlá horia jasne: „osobná obrana na vlastnej polovici ihriska“ s výkladom, že osobná obrana je len v prípade že obranca odstupuje od útočníka najviac na 1 meter. V Česku takéto pravidlo nepoznajú a teda im nemôžeme nič vytýkať. Dnes sme si schuti zahrali najprv proti Abovii, ktorá nás prekvapila miernym poklesom výkonnosti a poobede v nadstavbovej skupine proti Zvolenu a po čase sme opäť nadelili STOVKU. 

 

Celkovo sa náš herný prejav príchodom Deny, Mišky oproti Starej Turej výrazne zmenil k lepšiemu. Dievčatá si vedia prihrať a miestami predvádzajú excelentné akcie. Pochváliť musím jednoznačne Luciu, ktorá začala aj brániť a Zvolenu dala 36 bodov, čo je doterajší rekord a to ešte v druhom polčase hrala menej ako zvykne, inak by im vypálila 50. Na tomto turnaji naozaj cieľavedome bráni, doskakuje a prihráva. Ďalej hrali excelentne Jaja a Pipa. Obidve sa neustále zlepšujú a sú hlavnými oporami tímu. Každá má niečo „svoje“. Jaja sa vyznačuje prirodzenou bojovnosťou a dravosťou, Pipa zase rozumnou hrou a dobrou prihrávkou. Obidve svojim štýlom hry perfektne zapadajú do prejavu tímu. Naozaj radosť sa pozerať a vyzerá to, že aj my budeme mať „Big Three“, skoro ako Boston Celtics, pre novú sezónu. Prebudila sa konečne aj Natália, ktorá sa dostáva do popredia, no musí pracovať na technických nedostatkoch. Dena štandardne zahrala dobre, len škoda že nebola včera. No a na záver pochválim Domču, Golču, a Mišku. Všetky tri sa konečne plnohodnotne zapojili do hry a najmä ich zásluhou sa nám darí hrať tak dobre ako hráme. Linde, Dide a Mati prajem skoré doliečenie a rýchly návrat na ihrisko.

 

UMB08 Banská Bystrica – OP Prostějov

52 : 49

Luci 15, Jaja 9, Pipa 8, Miška, Naťka, Mirka a Domča po 4, Golča a Peťa po 2

 

Opäť vynikajúci zápas. Pokračovali sme v doťahovaní sa s trénermi a rodičmi súpera o zónovej obrane, no po skončení sme sa v priateľskej atmosfére porozprávali o ich prípadnej účasti na memoriáli J. Janoština. Škoda našich chýb v závere, keď sme hrali dosť ľahkovážne čo sa nám môže v podobne náročných zápasoch vypomstiť.

 

UMB08 Banská Bystrica – Abovia Košice

75 : 40

Luci a Jaja 17, Naťa 10, Domča 9, Pipa a Miška po 6, Peťa a Maťka po 4, Lucka 2

 

Ako som už spomínal, súper trošku poľavil na výkonnosti. Veríme však, že len dočasne a opäť sa dostane do starých koľají. Za pozornosť stojí Jajiných 17 bodov. Inak opäť sme hrali veľmi dobre a nie je dievčatám čo vytýkať a naopak už nie je potrebné ich stále chváliť, opakoval by som sa.

 

UMB08 Banská Bystrica – ŠBK Zvolen

101 : 16

Luci 36, Jaja 13, Pipa a Miška po 10, Domča 8, Lucka 6, Linda, Maťka a Mirka po 4, Dena a Peťa po 2

 

Zaujímavý prístup trénera Zvolena, keď najlepšie čo mal vôbec nepostavil do zápasu. Neskôr sa nám však ospravedlnil a odôvodnil tento krok. Dohodli sme sa na stretnutí u nás o týždeň, kde zistíme reálnu silu obidvoch tímov.

 

06.09.2009

 

Musíme sa dohodnúť na obedoch počas turnaja vo Zvolene. Prosím zvážte a zajtra musíme nahlásiť počty. Ja len dúfam, že všetky zranené dievčatá sú už fit a budeme si môcť normálne schuti zahrať na úrovni, ktorá zodpovedá našim kvalitám.

 

Tabuľka zmazaná pre šetrenie priestorom.Nedeľný program je: 9,00 UMB08 Banská Bystrica – Olomouc

 

Turnaj Stará Turá

06.09.2009

 

Úvodom ďakujem MBK Stará Turá, špeciálne Dobrovi Luptákovi, za pozvanie na turnaj, ktorý bol ako vždy vynikajúco zorganizovaný. Rovnako patrí vďaka rodičom, ktorý sa postarali o naše dievčatá. Celkovo hodnotím naše vystúpenie, vzhľadom na „okolnosti“ ako úspešné. Okolnosťami myslím najmä neúčasť piatich hráčok a stupeň prípravy, v ktorom sa nachádzame. Turnaj mi potvrdil, že tie hráčky, o ktorých si myslím, že sú budúcnosťou tímu stále napredujú a naopak bol signálom pre niektoré dievčatá, aby naozaj začali na sebe pracovať.

 

UMB08 Banská Bystrica – ŠBK Lúky Bratislava

58 : 40

Luci 23, Jaja 12, Domča 8, Naťka a Tina po 6, Dida 4, Maťka, Mirka, Dominika a Linda po 2

 

Na úvod sme hrali s úplne novým tímom Lúky Bratislava. Štyri dievčatá z družstva 96 nestačili na všetko a tak aj hra súpera vyzerala, pekné momenty striedal so začiatočníckymi chybami. Do budúcnosti to bude iste perspektívny súper a tešíme sa naň o dva, tri roky. Toľko len sprostredkovane.

 

UMB08 Banská Bystrica – BK OP Prostejov

53 : 46

Luci 18, Jaja 8, Pipa 7, Linda 6, Domča 5, Naťka 4, Maťka a Tina po 2, Dida 1

 

V prvom stretnutí, ktoré som videl, sme sa potrápili s amcióznym tímom Prostejova (bronz z Čiech). Súperova hra stála na nacvičených signáloch v postupnom útoku s jednou, dvomi clonami a v obrane na odstupovaní zo slabej strany, resp. stiahnutej obrane. Súperky boli celkom slušne technicky vybavené a ako sa ukázalo v druhom polčase, taktický nácvik bol zjavne na úkor kondičnej prípravy. S postupom času sme súpera dostávali čoraz viac do pohybu, nestačil reagovať rozostavením v obrane a v hre 1 – 1 sme vládli. V poslednej štvrtine sme od nich inkasovali iba jeden kôš a aj ten v 6:30 min. Z hráčok súpera bola ocenená rozohrávačka z druhej päťky, vynikajúco technicky pripravená. Mňa však zaujali dve vysoké pohyblivé dievčatá. Ostáva len veriť, že ich tréner nepostaví pod kôš, ale poskytne im široký priestor pre rozvoj všetkých individuálnych činností. Z našich dievčat zahrali slušne Lucia, Pipa a Jaja. Ostatné ešte asi prázdninovali.

 

UMB08 Banská Bystrica – MBK Stará Turá

36 : 57

Luci 11, Pipa a Dida 6, Domča 5, Linda 4, Maťka a Jaja po 2

 

Stará Turá nás preverila po každej stránke. Absolvovala dlhú letnú prípravu a niekoľko zápasov už odohrala a bolo to na jej prejave vidieť. Proti takto silnému súperovi vidno každý čo i len drobný nedostatok a bez vyrovnanejšieho kádra sme nemohli pomýšľať na úspech. Päť – šesť dievčat nemôže konkurovať namotivovanej vyrovnanej súperovej desiatke. Ako sa pomaly stáva pravidlom, v príprave vyhráva Turá, na MSR my. Verím, že v plnej sile si s húževnatým súperom poradíme. Dozvedel som sa, že v tejto kategórii chce organizovať MSR práve Stará Turá. Je najvyšší čas aby sme zmobilizovali sily a kandidovali aj my, možno v spolupráci so Zvolenom.

 

UMB08 Banská Bystrica – Piešťany

63 : 25

Luci 18, Dida 14, Pipa a Jaja po 8, Linda a Maťa po 4, Domča 3, Naťka a Dominika po 2

 

Družstvo opustila trénerka a jedna z najlepších hráčok prestúpila do Starej Turej. Toto sa prejavilo na výkonnosti družstva a zápas bol len otázkou výšky skóre. Okrem tradične dobre, pardon „lepšie“ hrajúcich Lucie, Pipy, Jaji, Lindy a Maťky sa prejavila stúpajúca forma Didy, ktorá už aj v predchádzajúcich zápasoch hrala celkom odvážne a patrila k oporám. Tu sa presadila aj strelecky.

                       

UMB08 Banská Bystrica – Nitra

55 : 35

Luci 16, Jaja 13, Domča 9, Pipa 8, Tina 5, Maťka 4

 

Vlani som si myslel, že Nitranky sú jedným z družstiev, ktoré budú rásť a úspechy z minibasketbalu sú len súčasťou kvalitnej prípravy. Minulý týždeň som videl ich 98, tento týždeň 97 a nepotešili ma. Družstvo má potenciál napredovať a bolo by škoda, keby postupne upadalo do priemeru. Z našej strany opäť zabrali len tradičné hráčky. Príchod rodičov namotivoval k zlepšenému výkonu Tinu a z letnej melanchólie sa prebudila Domča a pripomenula mi, že vie hrať basketbal.

 

ALL STAR: LUCI a PIPA

 

Program na najbližšie obdobie

30.08.2009

 

Po sústredení – teambuildingu pre dievčatá nasleduje teambuilding pre rodičov – guláš, ktorý bude pod fakultou v utorok 1.9.2009 od 9,00 hod. Potom, najbližší víkend hráme na turnaji v Starej Turej a hneď ďalší víkend vo Zvolene. Programy turnajov nájdete v najbližšom období na www.mbkstaratura.sk a http://www.officepartner.sk/bkzvolen97/. Na stránke Starej Turej je aj reportáž z turnaja v Bulharsku, kde boli ich dievčatá na úvod prípravy. Ako som si myslel, keď som tento turnaj videl na nete, išlo skôr o rekreáciu pri mori. Podobne chodí do Talianska každý rok Abovia a mohli by sme zvážiť tiež nejaký plážový relax po, alebo pred sezónou.

 

Hľadá sa dobrovoľník, ktorý bude písať stručné recenzie na zápasy tak ako som to doposiaľ robil ja. Vyzerá to tak, že nebudem mať dostatok času venovať sa tomu tak ako by bolo treba.

 

Do FOTO som pridal nový album zo sústredka .... kuknite.

 

RODIČKO – ZAJTRA – SÚRNE

17.08.2009

 

Zajtra sa bude konať dôležité rodičovské združenie. Prosím o Vašu účasť o 16,45 hod. na fakulte UMB. Pôjde o:

Súťaže (Stred vs. Západ)

Guláš (30.8 alebo 1.9)

Sústredenie (odvoz a dovoz)

 

ZAČALI SME PRÍPRAVU NA NOVÚ SEZÓNU

15.07.2009

 

S oneskorením, po návrate z dovolenky, pridávam informácie o štarte do sezóny. Ako sme plánovali, odštartovali sme 12. augusta. Počet dievčat zatiaľ kolíše okolo 12 – 14, no od pondelka by sme mohli byť na 95% komplet. Fajn by bolo stabilizovať tím na minimálne 15 – 16 šikovných hráčok. Tento počet považujem za optimálny pre žiacke kategórie. Nesmieme sa však uspokojiť a stále musíme pracovať na získaní nových, presne „vytipovaných“ dievčat, tak aby každá z nich priniesla do tímu oživenie podobne ako nové dievčatá čo prišli v polovici minulej sezóny.

Takže, ak zvládneme tri sezóny žiackych kategórií, uvidíme ako nám dievčatá vyrastú, ako budú na tom po basketbalovej stránke a ako sa nám podarí tím doplniť o vhodné typy dievčat z iných ročníkov a potom začneme hrať „riadny“ basket. Prajem veľa úspechov v novej sezóne.

 

Program tréningov

 

17. - 28. augusta 2009

 

17.08.2009, Pondelok      15,30 hod. (UMB)

18.08.2009, Utorok           9,15 hod. (UMB)       15,30 hod. (UMB)

19.08.2009, Streda          9,15 hod. (UMB)      15,30 hod. (UMB)

20.08.2009, Štvrtok          9,15 hod. (UMB)   

 

21.08.2009, Piatok: Sústredenie Liptovská Osada:

 

Organizačné pokyny:

-       16 €/osoba/deň (ubytovanie, strava)

-       odchod o 8,00 hod. od VUB (Námestie Slobody)

 

Program:

21.08.2009, Piatok           bude upresnené

22.08.2009, Sobota         2 x spoločný tréning + 1 individuálny tréning

23.08.2009, Nedeľa         1 x spoločný tréning + regenerácia (sauna na mieste, alebo Bešeňová)

24.08.2009, Pondelok      2 x spoločný tréning + 1 individuálny tréning

25.08.2009, Utorok           2 x spoločný tréning, pravdepodobný odchod domov v poobedňajších hodinách

 

26.08.2009, Streda          večerný tréning

27.08.2009, Štvrtok          9,15 hod. (UMB)       15,30 hod. (UMB)

28.08.2009, Piatok           9,15 hod. (UMB)      15,30 hod. (UMB)

 

Tréningová jednotka bude trvať spravidla 105 minút (v domácich podmienkach).

 

Opustil nás Miroslav Chlebovec.

 

S ľútosťou Vám oznamujeme, že dňa 27.7.2009 vo večerných hodinách nás po ťažkej chorobe vo veku 57 rokov opustil priateľ, dlhoročný basketbalový priaznivec, funkcionár a podporovateľ nášho klubu, súčasný prezident mužov ŠKP Banská Bystrica pán Miroslav Chlebovec. Posledná rozlúčka sa uskutoční v piatok 31. júla 2009 o 14,00 hodine v Krematóriu v Banskej Bystrici.

 

Mirko,

ďakujeme Ti za všetko, čo si pre náš klub urobil. Ďakujeme za obrovské nasadenie s akým si pre basketbal pracoval a vďaka Ti, že si pri ženskom, či mužskom basketbale zotrval a podal pomocnú ruku práve vo chvíľach keď to bolo najťažšie.

 

Česť Tvojej pamiatke !

 

ĎAKUJEME.

 

 

ZAČÍNAME V STREDU 12. AUGUSTA 2009

16.07.2009

 

Tréner stanovil začiatok prípravy na novú sezónu na 12. augusta 2009 o 16,00 hodine na Fakulte (FHV a FPV), Tajovského ul.. Pred novou sezónou chcem upozorniť na zmeny v súťažiach a na „míľniky“, ktoré čakajú dievčatá v novej sezóne.

 

V novej sezóne chceme štartovať len v jednej súťaži, a to v kategórii, do ktorej vekovo patríme t.j. „Mladšie žiačky“. Menší počet zápasov musíme však kompenzovať ich vyššou kvalitou a častejšou účasťou na dobre obsadených turnajoch. Kvalita niečo stojí a my sa musíme rozhodnúť, či budeme do našich detí investovať. Ak našu súčasnú športovú úroveň berieme ako východisko, tak máme vynikajúci „štartovací mostík“ a myslím si, že je našou povinnosťou a zodpovednosťou voči dievčatám, ale najmä sebe samým urobiť maximum čo môžeme aby sa talent našich detí ďalej rozvíjal. Nehovorím o tisícových čiastkach ako v hokeji, alebo tenise, či v lyžovaní. Pôjde pravdepodobne o niekoľko Euro navyše každý mesiac. Klub bude hradiť telocvičňu, trénera a súťaž. Ostatné náklady musíme vykryť z vlastných zdrojov, prípadne zohnať sponzora. Prečo tento predslov ? Nová súťaž sa bude hrať opäť v regiónoch východ, stred a západ. Herná kvalita je jednoznačne na západe a my uvažujeme so štartom v tejto súťaži. Znamenalo by to vyššie náklady na cestovanie, väčšiu časovú náročnosť na rodičov, no každý druhý víkend by sme hrali dobré vyrovnané zápasy, ktoré by nám priniesli omnoho viac ako „výlety“ po strede slovenska. Na druhej strane však zo silného západu vôbec nemusíme postúpiť na Majstrovstvá Slovenska, čo by však podľa môjho názoru nebola nijaká tragédia, nakoľko výsledky stále nehrajú u týchto detí rolu. Zamyslite sa prosím nad touto možnosťou a do konca augusta musíme mať konečné stanovisko. Pomôcka: Hrali by sme pravdepodobne proti Starej Turej, Nitre, Piešťanom, Gyoru, Trnave, Malackám, Seredi, možno Lúkam BA. Na strede nás čaká Zvolen, Ružomberok (ak nepôjde na východ), resp. opäť spojená súťaž z 96-kami.

 

Čo sa týka pravidiel tak najvýraznejšou zmenou je, že jedna hráčka môže hrať v troch štvrtinách t.j. v druhom polčase môže hrať po celý čas len päť naj dievčat. Myslím však, že náš tréner poskytne dostatok herného času každej perspektívnej hráčke. Musíme počítať s tým, že súperi hrajúci na momentálny výsledok to budú „dusiť“ s piatimi celý polčas a uvidíme či budeme môcť konkurovať. Výhodou je, že sú zakázané akékoľvek zónové obrany. Osobná obrana nám „sedí“ a ako ste mali možnosť vidieť u našej ženskej repre môže byť práve dobrá obrana kľúčom k úspechu.

 

Počas tejto sezóny sa bude formovať Reprezentácia SR kategórie U12. Ročník 1997 je jedným zo šťastnejších, ktorý absolvuje všetky dôležité podujatia t.j. Majstrovstvá Sveta a Európy v mládežníckych kategóriách. Nechcem predbiehať, ale naše dievčatá majú veľkú šancu presadiť sa aj na reperezentačnej úrovni.

 

Záverom len toľko, že všetko je v rukách dievčat a stále ešte aj v rukách našich. Verím, že sa rozhodneme správne, dievčatá „zamakajú“ a nová sezóna bude opäť krokom vpred.

 

PLÁN LETNEJ PRÍPRAVY

16.06.2009

 

Na úvodnej stránke je nový odkaz LETO09. Tam nájdete program na prázdniny.

 

KRONIKA

16.06.2009

 

Vítame potenciálneho kronikára po návrate z boja.

 

Informácia o letných campoch

14.06.2009

 

Slovensko:

Basketland (BA, LV, RBK): http://www.basketland.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=153&Itemid=249〈=sk

Basket Akademy Nitra (NT): http://www.basketacademynr.sk/kempy/pozvanka

MBK L. Mikuláš (LM): http://www.lmbasket.sk/?i=texty&id=Letny-basketbalovy-camp-MBK-Liptovsky-Mikulas&PHPSESSID=37cb4a9d8157da7242cf8c6f3b15aa6d

Tradičný BADEM som nenašiel.

 

Čechy a Morava:

http://www.cbf.cz/sbt/kempy/kempy-cr.html

http://www.jicincamp.cz/2009/index.php

http://www.tjsebatanvald.cz/dokumenty/camp/prihlaska2009.doc

http://www.bkzabiny.cz/news/?sekce=137&clanek=2275

http://www.cbf.cz/sbt/kempy/zlin.pdf

 

Zahraničie:

http://www.cbf.cz/sbt/kempy/kempy-zahr.html

 

Oprava ZAČIATKU TRÉNINGOVÉHO PROCESU

14.06.2009

 

 

Podľa posledných informácií od Mila sa tréningy v novej sezóne začnú cca 10. augusta 2009 t.j. ihneď po jeho návrate z reprezentačného podujatia.

 

KRONIKA

04.06.2009

 

 

Pokúšal som sa zoradiť turnaje, na ktorých sme doposiaľ štartovali, no mám s tým problém. Pamätám sa, že prvý samostatný turnaj 97 bol BADEM, kde sme hrali finále v atmosfére asi 500 kričiacich divákov stojacich tesne okolo palubovky a o bod, alebo dva sme vyhrali. Bol to jeden z mojich najkrajších športových zážitkov. No určite sme čo to absolvovali už predtým. Dokonca sa mi marí, že máme aj nejakú medailu z MSR 96. K čomu chcem dôjsť ? Chýba nám kronikár. Nie v zmysle dokumentaristu ale skôr štatistu, ktorý by niekde, možno aj na tejto stránke zaznamenával chronologicky všetky významné udalosti zo života tímu. Môžu to byť športové výsledky, ale aj iné skutočnosti, ktoré majú vplyv na tím, ako napríklad Andrejka si zlomila ruku, Dena s Terkou a Didou vystupovali s basketbalovým tancom na školskej akadémii, Miške sa narodila setrička a pod. Teraz, keď to píšem, uvedomujem si, že je to nevyhnutné a takáto kronika musí byť súčasťou tímu a aj tejto stránky. Preto hľadáme kronikára. Ide o funkciu maximálne dôležitú, finančne absolútne nedocenenú, avšak morálne vysoko hodnotenú, keď jedinou odmenou bude vďačnosť ostatných.

 

Kto by mal chuť pomôcť, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu. Pardon, to som len pozeral L+S tak mi to zostalo v hlave. Prihláste sa u mňa.

 

PS: Viete o tom, že náš tím v oficiálnom zápase svojej kategórie ešte neprehral ? ... no zistenie, akú dlhú šnúru víťazstiev ťaháme, bude úlohou pre kronikára.

 

BADEM

26.05.2009

 

Príspevok od Pipy.

 

Milí rodičia, milé dievčatá, účastníčky BADEMu,

 

chcem sa dodatočne poďakovať rodičom za ochotu investovať financie, a niektorých aj čas, do posledného turnaja sezóny BADEM 2009, napriek nemalým investíciám, ktoré sme tento rok, najmä na konci sezóny mali, a bez nároku na finančnú náhradu odviezli a doviezli dievčatá na a z turnaja. Ale predovšetkým chcem poďakovať a pochváliť dievčatá za bojovnosť a snahu kolektívnym výkonom vynahradiť neúčasť dievčat, ktoré sa turnaja nemohli zúčastniť.

Ďakujem.

Trénerka

Predbežný program na novú sezónu

20.05.2009

 

Informácie som čerpal dnes od Peťa, z už dohodnutých akcií a z pozvánok na turnaje.

 

Týmto súčasne ďakujeme kolegom zo Zvolena a zo Starej Turej za pozvanie a tešíme sa na stretnutie s nimi na ich turnajoch.

 

Od Zvolenčanov prišla zaujímavá myšlienka. Organizovať menšie turnaje (vzor memoriál JJ) za účasti štyroch tímov s tým, že by sa využil rodičovský potenciál obidvoch družstiev na ubytovanie pozvaných súperov. Ak nebudeme štartovať v dvoch súťažiach, resp. nebude veľa hráčok pendlovať do 96-tiek bude tento spôsob vynikajúcim doplnením zápasov. Súperov si budeme môcť vyberať podľa ich kvality, prípadne vzdialenosti od BB, tak aby sme recipročne mohli za nízkych nákladov cestovať k nim. Toto je však hudba budúcnosti a zariadime sa podľa aktuálnej situácie.

 

S ubytovaním v rodinách, prosím, počítajte na 100% v septembri, kde chceme ubytovať poľské (okolie Krakova), alebo české družstvo (Morava), ktoré sa zúčastní na zvolenskom turnaji a my by sme poto