Vyhľadávanie


Valosun Brno

02.05.2010 19:21

Valosun Brno - UMB08 Banská Bystrica

30 : 41, Luci 14, Naťa a Jaja po 7, Mirka 6, Dena, Maťka a Linda po 2, Terka 1

Dnes sme odohrali výborný zápas proti českému Valosunu Brno. Na našom výkone sa prejavila únava zo včerajších ťažkých zápasov. Môže to byť malým problémom na MSR kde odohráme päť zápasov počas troch dní. Z dlhodobého hľadiska to nie je podstatné. Dôležitá je kultúra pohybu, rýchlosť, skočnosť a dynamika, ktorej sa venujeme v utorok na atletike a prispôsobovať sa  jednému turnaju považujem za krátkozraké. V každom prípade máme dosť skúsených trénerov aby to prípadne doladili.

Zaujímavým poznatkom, z môjho pohľadu, bolo že spôsob hry, ktorý platil na naše 96tky nebol účinný na dnešného súpera. Nazval by som to návratom do "detského" basketbalu, kde je najlepším systémom rýchly protiútok, agresivita, nasadenie a jednoduchý "ťah" na kôš. Viem, že očákavať od dievčat takúto variabilitu je predčasné, no máme novú skúsenosť. 

Milo: 

V prvom rade sa chcem poďakovať trénerovi Lubovi a rodičom družstva Zvolena za umožnenie odohranie tohto prípravného zápasu, ktorý skvele zapadol do môjho plánu. Podmienky boli nastavené takmer ako na MSR. Štvrtok, piatok ťažký tréning, sobota – 2 ťažké zápasy, nedeľa – 1. Po kondičnej stránke sme tento program zvládli, pretože posledný deň bude každý súper unavený. Problémy mali hlavne hráčky, ktoré sa pravidelne nezúčastňujú atletiky, alebo mali menší tréningový výpadok. Ak tomu musím prirátať Denčiku z Terkou, ktoré mali ešte náročnejší program kvôli Nestlé cupu. Výborný vstup do zápasu, ale potom maximálna nekoncentrovanosť v obrane, ale hlavne v útoku. Zbytočne sme chceli vypichovať lopty z čoho následne pramenila presilová situácia. Aj keď sme dostali pomerne málo bodov, mohli sme ešte menej. Ale je výborné, že sme dokázali celoplošne vytvárať tlak, čo je kondične náročné.

V útoku chýbala myšlienka, čo bolo zjavné a proti obrannej hre súpera hlavne streľba zo stredných vzdialeností. Očakával som ju hlavne od Mirky M., ktorá na to predpoklady má. Výborne začala pracovať Tina v dolnom postavení, ale prihrávka tam málokedy prišla. To je tiež variant proti takejto hre, pretože získavajú priestor hráči na obvode. Pipa s Jajou, by mali obmedziť zbytočný dribling.

Aj napriek niektorým chybám, som s náročným víkendom spokojný - predvedenou hrou družstva a výkonmi väčšiny dievčat a pozitívne naladený do ďalších dní.