Vyhľadávanie


Turnaj v Prostejove

06.12.2009 21:37

 

Milo:

Absolvovali sme náročný sviatočný program. Všetkým, ktorí sa ňom podieľali, som vďačný, za to, že Nám to bolo umožnené a všetko prebehlo v poriadku. Turnaje, ktoré sme absolvovali, potrebujeme ako soľ, ak sa chceme neustále posúvať. Turnaj v Prostějove, mne osobne, veľa ukázal. Je vidno, že v technike herných činností jednotlivca sme urobili pokrok, čo potvrdil aj výberový kemp v Košiciach. V porovnaní s ostatnými slovenskými družstvami sme technicky najvyspelejší a to nie je len môj názor. Osobne si myslím, že aj  v porovnaní s českými družstvami máme navrch. Naša hra je stále založená na hre 1-1, keďže herné činnosti jednotlivca sú pre mňa prioritou. Nebudem hodnotiť pravidlá a spôsob hry v ČR. Ukázali sme, že sa dokážeme presadiť v hre 1-1. Jednoznačne najlepšia je v tomto smere Lucia, ale som rád, že sa pridávajú aj ďalšie. Mirka a Dominika ukázali svoje možnosti, ale očakávam, že sa budú presadzovať neustále, nie len v niektorých zápasoch. Oproti českým družstvám Nám ešte chýba viac agresivity v útoku, v obrannom a útočnom doskoku a lepšie zakončenie ľahkých striel. Niekedy sme pôsobili v útočnej fáze hry stratene, bez pohybu. Je to o sebadôvere, o snahe niečo vytvoriť, či už vlastnú možnosť skórovať alebo príležitosť pre spoluhráča. Herný prejav družstiev v ČR je úplne odlišný ako u nás. Herné varianty a herné kombinácie sú ďaleko viac prepracovanejšie, ale myslím si, že je to na úkor individuálnych činností. My sme len na začiatku a určite sa tomu začneme venovať. Bude zaujímavé to konfrontovať o rok. Mentálne a psychicky sme prepadli v zápase proti Majstrovi ČR – Hradcu Králové. Je ťažké niečo babám vyčítať, ale mali sme na to, aby sme zvíťazili. Opäť sa prejavila Naša nedisciplinovanosť a zlé riešenie situácií. Chýbala väčšia trpezlivosť a taktické myslenie, hlavne v situáciách, keď poctivou obranou získame loptu. Musíme si viac vážiť loptu, hlavne v záveroch štvrtín.

V obrannej fáze hry sme nesklamali. Boli sme schopný dostať súpera pod tlak, z čoho pramenili jeho chyby a Naše získané lopty. Varianty obrán súperov boli ďaleko pestrejšie, nakoľko je povolená zónová obrana. Dokázali sme spolupracovať na slabej strane, hlavne Miška a Tina. Individuálne musím vyzdvihnúť obranu Natálie a Mati O., ich spôsob pokrytia hráča s loptou je príkladný. Lucia začína myslieť obranne, a keď tak bude pokračovať môže z nej vyrásť komplexný hráč. S obrannou, vo všeobecnosti, som spokojný.Tak ako sme predpokladali, turnaj mal vynikajúcu športovú úroveň, perfektné organizačné zabezpečenie, proste všetko, čo by mal podľa mojich predstáv takýto turnaj mať. Ďakujeme tímu Prostejova za pozvanie a veríme, že sa koncom roka na Memoriáli J. Janoština alebo možno aj skôr stretneme. 

Mišo:

Úvodom treba spomenúť odlišnosti v pravidlách, ktoré platia v Čechách. Hrá sa podobne ako v našom minibasketbale na dve päťky (jedna hráčka hrá len v dvoch štvrtinách). Platí časový limit na útok 24 sekúnd a aj 3 sekundy v území trestného hodu. Brániť sa môže ľubovolným spôsobom, takže sa bohate využívajú obrany s výpomocou, či zónové presingy.

Česká špička v tejto kategórii sa zdá byť vyrovnanou. Spomedzi našich súperov v danej chvíli o málo vyčnieval domáci Prostejov. Obávaný tím Hradca Králové, českého majstra sa ukázal byť poraziteľným. Každý z tímov bol silný v obrane a mal prepracovaný útok, zväčša založený na clonení, či prekrížení hráčok. My sme ešte nie tak ďaleko, a keďže naša hra je stále postavená na hre 1 - 1 v obrane i v útoku, mali sme trochu problém sa vysporiadať so zložitejšou hrou. Je to nová, veľmi cenná skúsenosť pre celý tím.  Naša hra nebola vôbec "optimálna", miestami až "tragická", no napriek tomu sme odohrali vyrovnané partie so silnými súpermi. Považujem to za pozitívny impulz a ak budeme kompletní, zapracuje sa Mirka M. a naberieme väčšiu odvahu a najmä zlepšíme zakončenie a prípadne doskakovanie, budeme len ťažko poraziteľní. Bez takýchto zápasov to však nepôjde. Do mája musíme popracovať na zabezpečení kvalitných súperov podobných ako v Prostejove a pre budúcu sezónu už súťaž stredoslovenského regiónu považujem pre nás za absolútne nepostačujúcu a musíme vážne uvažovať o kvalitnejšej alternatíve.

 Preberám článok s výsledkami s Prostejovskej stránky:

 Novoroční turnaj starších minižaček 02.01.2010 10:35

První víkend tohoto roku byl k vidění v hale Sportcentra špičkově obsazený turnaj kategorie starších minižaček (roč. 97). Z pěti nejlepších družstev přijely čtyři, které doplnil Mistr Slovenska Banská Bystrica. K vidění tak byl skvělý basketbal této kategorie, radost domácích pořadatelů byla o to větší, že 1.místo nakonec obsadila domácí děvčata TJ OP Prostějov.

 

Tým trenéra Švécara většinou jezdí na turnaje, kde má možnost zahrát si s kvalitnějšími soupeři než v oblastním přeboru. Tentokrát se podařilo do našeho města zlákat skvělý výběr družstev, chyběl pouze vicemistr ČR Slovanka Praha, který byl na turnaji v Trutnově (s přehledem zvítězil). Do Prostějova tak přijely týmy Hradec Králové - Mistr ČR, UMB Banská Bystrica - Mistr Slovenska, Valosun Brno a Žďár n.S. 4. a 5. na MČR, páté družstvo byl tým OP Prostějov - Chobotničky (3.MČR). Po dva dny  byl k vidění výborný basketbal, o výsledcích nakonec rozhodla momentální forma. Naše děvčata přehrávala své soupeře v obou pětkách. První místo na skvěle obsazené akci je důkazem toho, že prostějovská děvčata stále patří k nejlepším u nás a na květnovém Mistrovství republiky budou patřit ke kandidátům na medaile. Poděkování patří i domácím pořadatelům, kteří zajistili dobře zorganizovanou akci.

Sobota 2.ledna

TJ OP Prostějov - Valosun Brno      72:20
Střelci Prostějov : Krátká 20 b., Tilšarová 11 b., Neubauerová 10 b., Melichárková 7 b., Švécarová a Fialová po 6 b., Handlová a Kyselá po 3 b., Salajová a Hanousková po 2 b.,
Střelci Brno : Hráčková a Žáková po 4 b., Kousalíková 3 b., Žilková, Strnadová,Heroschová a Hálová po 2 b.,Kučerová 1 b.
Komentář trenéra Švécara : Na úvod jsme narazili na oslabené Brno a bez větších problémů jsme zvítězili.

Sokol Hradec Králové - BK Žďár nad Sázavou    26:47
Střelci Hradec : Skřivánková 5b.,Blehová 4b.,Mullerová 4b.,Zvrškovcová 4b.,Chlubnová 3b.,Dvořáková 2b.,Bittnerová 2b.,Rindová 2b
Střelci Ždár : Krejčíková 17b.,Holeczyová 9b.,Šoukalová 7b.,Horáková 7b.,Štěpánková 3b.,Kopicová 2b.,Mullerová 2b.
Utkání dvou celků, které mají výbornou obranu, rozhodly rychlé útoky Žďáru a lepší střelba ze střední vzdálenosti. Tým Hradce podal slabší výkon, jeho výkony ovšem měly vzestupnou úroveň.

Valosun Brno - BK UMB Banská Bystrica     24:56
Střelci Brno : Sabolová 7b.,Žilková 6b.,Heroschová 3b.,Kousalíková 2b.,Kučerová 2b.,Strnadová 2b., Žáková 2b.
Střelci Bystrice : Striešová 14b.,Mištinová 11b.,Izáková 8b.,Janoštínová 6b.,Válová 6b.,Budovičová 3b.,Lakotová 2b.,Debnárová 2b.,Jelenčíková 2b.,Okálová 2b.,
Ani ve druhém zápase nenašlo Brno zbraň na skvěle organizovanou hru Bystrice, v týmu se nenašel nikdo, kdo by ubránil nejlepší hráčku na hřišti Striešovou.

TJ OP Prostějov - BK Žďár nad Sázavou    38:28
Střelci Prostějov : Krátká 10b.,Kyselá 6b.,Švécarová 6b.,Neubauerová 5b.,Hanousková 4b.,Salajová 2b.,Melichárková 2b.,Ošt'ádalová 2b.,Handlová 1b.
Střelci Žďár :Horáková 7b.,Štěpánková 6b.,Krejčíková 5b.,Holeczyová 4b.,Kopicová 3b.,Šoukalová 3b.
Komentář trenéra : Utkání vyrovnané až do konce.Po celou dobu musely naše hráčky překonávat výbornou obranu soupeře, naše hra v útoku nebyla z daleka tak pohledná, jako obvykle (důsledek svátků).Nakonec se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce, asi málokdo čekal, že se jedná o finálový zápas.

Sokol Hradec Králové - BK UMB Bánská Bystrica  44:41
Střelci Hradec : Zvrškovcová 14b.,Mullerová 6b.,Paclíková 6b.,Chlubnová 5b.,Roubová 4b.,Bittnerová 4b.,Rindová 3b.,Blehová 2b.
Střelci Bystrice : Lakotová 14b.,Striešová 12b.,Mištinová 5b.,Janoštínová 4b.,Budovičová 2b.,Št'avinová 2b.,Okálová 2b.
Jednoznačně divácky nejzajímavější zápas. Utkání nejlepších celků byl vyrovnaný boj až do poslední minuty, většinou vedl tým Bystrice, Hradec dotahoval. O výsledku rozhodly dvě hrubé chyby v poslední minutě, kdy rozehrávka ztratila míč a Hradec zkušeně trestal.

Valosun Brno - Žďár nad Sázavou     20:66
Střelci Brno : Kousalíková 5b.,Sabolová 5b.,Žáková 2b.,Cílečková 2b.,Hráčková 2b.,Strnadová 2b.,Kučerová 2b.
Střelci Žd'ár : Horáková 26b.,Krejčíková 9b.,Šoukalová 9b.,Kopicová 8b.,Štěpánková 6b.,Holeczyová 4b.,Dlouhá 2b.,Mullerová 2b.
Ani v posledním zápase dne nepřekročily hráčky Brna svůj stín a se Žďárem, se kterým hrají oblastní přebor, prohrály. Hráčky Žďáru velmi dobře bránily, v útoku měly nacvičeny jednoduché,leč velmi účinné kombinace, navíc se jim dařila střelba ze střední vzdálenosti.

Neděle 3.ledna 

TJ OP Prostějov - BK UMB Bánská Bystrica   38:22
Střelci Prostějov : Neubauerová 12b.,Fialová 5b.,Švécarová 4b.,Tilšarová 4b.,Hanousková 4b.,Salajová 4b.,Krátká 2b.,Melichárková 2b.,Handlová 1b.
Střelci Bystrice : Striešová 8b.,Št'avinová 4b.,Lakotová 4b.,Jelenčíková 2b.,Janoštínová 2b.,Debnárová 2b.
Komentář trenéra : S Bystricí jsme hráli již dvakrát a vždy jsme odešli poraženi. Tentokrát nastoupila naše děvčata velmi koncentrovaná a díky těsné celoplošné obraně a rychlým protiútokům jsme konečně zvítězili.

Valosun Brno - Hradec Králové   36:57
Střelci Brno : Žilková 9b.,Sabolová 8b.,Kousalíková 4b.,Heroschová 4b.,Hálová 3b.,Cílečková 2b.,Vitasková 2b.,Kočerová 2b.,Žáková 1b.,Heroschová1b. 
Střelci   Hradec:Zvrškovcová 15b.,Müllerová 10b.,Dvořáková 6b.,Roubová 5b.,Chlubnová 4b.,Bittnerová 4b.,Rindová 4b.,Blehová 3b.,Paclíková 2b.     
Ani v posledním zápase se překvapení nekonalo a po prohře obsadilo Brno poslední místo v turnaji.                                                           

Žďár nad Sázavou - Banská Bystrica     29:23
Střelci Žďár : Horáková 10b.,Šoukalová 10b.,Holeczyková 6b.,Krejčíková 2b.,Gregarová 1b.
Střelci Bystrice:Striešová 8b.,Mištinová 4b.,Lakotová 2b.,Debnárová 2b.,Jelenčíková 2b.,Izáková 2b.,Okál´ová 2b.,Št´avinova 1b.
Zápas dvou skvělých týmů rozhodl Žďár ve svůj prospěch již v první čtvrtině, kdy získal náskok díky útočným kombinacím. V dalších periodách pak stačilo ubránit individuality soupeře a bylo rozhodnuto o druhém týmu turnaje.

OP Prostějov - Sokol Hradec Králové    48:29
Střelci Prostějov : Melichárková 12 b., Tilšarová a Neubauerová 8 b., Švécarová 6 b., Kyselá 4 b., Fialová 3 b., Handlová,Salajová a Hanousková po 2 b.
Střelci Hradec : Zvrškovcová a Rindová po 6 b., Paclíková,Dvořáková a Mullerová po 4 b. a Chlubnová 2 b.
Souboj s Mistrem ČR, který nás doposud vždy porážel, byl ve znamení maximálního nasazení našich hráček. Ty bojovaly o každý míč, vrhaly se do soubojů a náš náskok začal narůstat. Předchozí porážky byly zapomenuty a soupeř odcházel zdrcen.Poslední zápas bylo jasné, že k vítězství mohou naše hráčky i prohrát, nakonec slavily vítězství v turnaji bez porážky.

Pořadí družstev :
1. TJ OP Prostějov
2. BK Žďár n.S.
3. Sokol Hradec Králové
4. BK UMB Banská Bystrica
5. Valosun Brno

All stars turnaje : Neubauerová -Prostějov, Zvrškovcová - Hradec, Striešová -  Banská Bystrica, Šoukalová a Horáková - Žďár n.S.

Nejlepší střelec : Anna Horáková - Žďár n.S. - 50 b.

Nejužitečnější hráčky : Krátká - Prostějov, Horáková - Žďár, Striešová - B.Bystrica, Dvořáková - Hradec Králové a Žáková - Brno
 

Milo:

Absolvovali sme náročný sviatočný program. Všetkým, ktorí sa ňom podieľali, som vďačný, za to, že Nám to bolo umožnené a všetko prebehlo v poriadku. Turnaje, ktoré sme absolvovali, potrebujeme ako soľ, ak sa chceme neustále posúvať. Turnaj v Prostějove, mne osobne, veľa ukázal. Je vidno, že v technike herných činností jednotlivca sme urobili pokrok, čo potvrdil aj výberový kemp v Košiciach. V porovnaní s ostatnými slovenskými družstvami sme technicky najvyspelejší a to nie je len môj názor. Osobne si myslím, že aj  v porovnaní s českými družstvami máme navrch. Naša hra je stále založená na hre 1-1, keďže herné činnosti jednotlivca sú pre mňa prioritou. Nebudem hodnotiť pravidlá a spôsob hry v ČR. Ukázali sme, že sa dokážeme presadiť v hre 1-1. Jednoznačne najlepšia je v tomto smere Lucia, ale som rád, že sa pridávajú aj ďalšie. Mirka a Dominika ukázali svoje možnosti, ale očakávam, že sa budú presadzovať neustále, nie len v niektorých zápasoch. Oproti českým družstvám Nám ešte chýba viac agresivity v útoku, v obrannom a útočnom doskoku a lepšie zakončenie ľahkých striel. Niekedy sme pôsobili v útočnej fáze hry stratene, bez pohybu. Je to o sebadôvere, o snahe niečo vytvoriť, či už vlastnú možnosť skórovať alebo príležitosť pre spoluhráča. Herný prejav družstiev v ČR je úplne odlišný ako u nás. Herné varianty a herné kombinácie sú ďaleko viac prepracovanejšie, ale myslím si, že je to na úkor individuálnych činností. My sme len na začiatku a určite sa tomu začneme venovať. Bude zaujímavé to konfrontovať o rok. Mentálne a psychicky sme prepadli v zápase proti Majstrovi ČR – Hradcu Králové. Je ťažké niečo babám vyčítať, ale mali sme na to, aby sme zvíťazili. Opäť sa prejavila Naša nedisciplinovanosť a zlé riešenie situácií. Chýbala väčšia trpezlivosť a taktické myslenie, hlavne v situáciách, keď poctivou obranou získame loptu. Musíme si viac vážiť loptu, hlavne v záveroch štvrtín.V obrannej fáze hry sme nesklamali. Boli sme schopný dostať súpera pod tlak, z čoho pramenili jeho chyby a Naše získané lopty. Varianty obrán súperov boli ďaleko pestrejšie, nakoľko je povolená zónová obrana. Dokázali sme spolupracovať na slabej strane, hlavne Miška a Tina. Individuálne musím vyzdvihnúť obranu Natálie a Mati O., ich spôsob pokrytia hráča s loptou je príkladný. Lucia začína myslieť obranne, a keď tak bude pokračovať môže z nej vyrásť komplexný hráč. S obrannou, vo všeobecnosti, som spokojný.
End

 

Po prehodnotení a prepočítaní útraty Peťovi vyšlo, že je potrebné uhradiť za turnaj v Prostejove 20 EURO za hráčku, ktorá má plne vyrovnaný fond a 40 EUR za hráčku bez vyrovnaného fondu. Splatnosť je v stredu.

Rozpočet vychádzal z počtu 15 hráčok. Každá absencia sa prejaví navýšením nákladov na zvyšné osoby. Máme 5 áut ktoré môžu zabezpečiť dopravu (Izákovci, Valovci, Janoštinovci, Debnárovci, Striešovci) a teda môže cestovať 15 hráčok + tréner.

Podľa dnešného stavu na tréningu to vyzerá takto: Jaja je chorá a na 75% nepôjde, Natália je chorá, ale pravdepodobne ide. O Lucke Golianovaj a Mirke Hudákovej nemám správu. Ostatné hráčky sú OK, trénujú a podľa dnešnej info idú. Ak Milo niektorým hovoril, že nepôjdu, tak to bolo preto, že nebolo dostatok áut. Situácia sa zmenila, Valovci sa podujali cestovať a teda počet miest sa zvýšil z 12 na 15-16. Ide nám o to aby každá hráčka mala možnosť cestovať. Či bude hrať a aký čas, to rozhodne tréner. Ak sa niekto rozhodol, že jeho dieťa nepocestuje, dajte nám prosím do stredy vedieť.

 

Účastníci turnaja:

Hradec Králové, český majster

Prostejov, tretie miesto

Brno, štvrté miesto

Žďár nad Sázavou, piate miesto

B. Bystrica, slovenský majster  

Máme 5 aut ktoré môžu zabezpečiť dopravu (Izákovci, Valovci, Janoštinovci, Debnárovci, Striešovci) a teda môže cestovať 15 hráčok + tréner. Z tohoto počtu budem teda vychádzať aj pri kalkulácii nákladov. Vodičov áut som do sumy nezarátaval a náklady si budú hradiť sami, ak nerozhodneme spoločne inak. Sobotňajší obed navrhujem zobrať z domu nakoľko nemáme časový priestor na obed na mieste.

Štartovné:                            1300,- CZK =   49,46 EUR (26,285 CZK = 1 EUR)

Ubytovanie: 16 x 180,- CZK = 2880,- CZK = 109,57 EUR

Strava: 16 x 160,- CZK =        2720,- CZK = 103,48 EUR

Doprava: 5 x 0,10 EUR/KM x 500 KM =       250,00 EUR

Rezerva                                                     100,00 EUR

                                                                ------------------

Spolu:                                                       612,51 EUR

Na hráčku: 512,51 : 15 =                             40,834 EUR

Peťo spočíta fond (ešte nemajú všetci vyrovnaný) a potom sa rozhodne výška sumy, ktorú bude potrebné zbierať. Ušetrené peniaze pôjdu opäť do fondu.

Turnaj pro starší minižákyně (roč. 97 a ml.)

Termín: 2.-3.1.2010.Místo: Hala Sportcentra, Olympijská ul. 4 ProstějovPravidla turnaje:  každé družstvo odehraje 4 zápasy "každý s každým" v hracím čase 4 x 8 min. čistého času podle platných pravidel ČBF pro tuto kategorii. Velikost míče č. 5. Přestávka v poločase 5 až 10 min. Prodloužení po 5 min. až do rozhodnutí.

Sobotní program začíná v 9 hod. a nedělní v 8 hod. Startovné družstva: 1300,-kč Stravování: restaurace U Chmelů Kostelecká ul. (600m) od haly

oběd: sobota: 75,-kč neděle: 75,-kč,

večeře: sobota: 65,-kč,

snídaně: neděle: 30,-kč

(Je možné si vybrat jen některá jídla)

Ubytování: internát SPŠO, Palečkova 1., Prostějov (vzdálenost od haly je 700m). Cena za osobu na noc je 180,-kč

Ceny: medaile a poháry pro první tři družstva, diplomy pro všechny zúčastněné, vyhodnocovány budou nejlepší hráčky zápasu i družstev a ALL STARS turnaje. V sobotu večer bude připraveno posezení pro trenéry i rodiče.

Kontakt: Pavel Švécare-mail: kominictvisvecar@seznam.czmobil: 608 326 682Zašlete prosím požadavek na ubytování a stravu (počet je neomezený) nejpozději do 15.12.2009, upřesnění do 26.12.2009.

 
Rozpis turnaje

sobota: 9,00 Prostějov - Valosun Brno

            10,30 Hradec Králové - Ždár nad Sázavou

            12,30 Valosun Brno - Bánská Bystrica

            14,00 Prostějov - Ždár nad Sázavou

            15,30 Hradec Králové - Bánská Bystrica

            17,30 Valosun Brno - Ždár nad Sázavou

neděle: 8,00 Prostějov - Bánská Bystrica

             9,30 Valosun Brno - Hradec Králové

            11,00 Ždár nad Sázavou - Bánská Bystrica

            12,30 Prostějov - Hradec Králové

            14,00 Ukončení a slavnostní vyhlášení turnaje