Vyhľadávanie


Turnaj Stará Turá

11.03.2010 14:30

Turnaj Stará Turá, September 2009

 

UMB08 Banská Bystrica – ŠBK Lúky Bratislava

58 : 40, Luci 23, Jaja 12, Domča 8, Naťka a Tina po 6, Dida 4, Maťka, Mirka, Dominika a Linda po 2

Na úvod sme hrali s úplne novým tímom Lúky Bratislava. Štyri dievčatá z družstva 96 nestačili na všetko a tak aj hra súpera vyzerala, pekné momenty striedal so začiatočníckymi chybami. Do budúcnosti to bude iste perspektívny súper a tešíme sa naň o dva, tri roky. Toľko len sprostredkovane.

 

UMB08 Banská Bystrica – BK OP Prostejov

53 : 46, Luci 18, Jaja 8, Pipa 7, Linda 6, Domča 5, Naťka 4, Maťka a Tina po 2, Dida 1

V prvom stretnutí, ktoré som videl, sme sa potrápili s amcióznym tímom Prostejova (bronz z Čiech). Súperova hra stála na nacvičených signáloch v postupnom útoku s jednou, dvomi clonami a v obrane na odstupovaní zo slabej strany, resp. stiahnutej obrane. Súperky boli celkom slušne technicky vybavené a ako sa ukázalo v druhom polčase, taktický nácvik bol zjavne na úkor kondičnej prípravy. S postupom času sme súpera dostávali čoraz viac do pohybu, nestačil reagovať rozostavením v obrane a v hre 1 – 1 sme vládli. V poslednej štvrtine sme od nich inkasovali iba jeden kôš a aj ten v 6:30 min. Z hráčok súpera bola ocenená rozohrávačka z druhej päťky, vynikajúco technicky pripravená. Mňa však zaujali dve vysoké pohyblivé dievčatá. Ostáva len veriť, že ich tréner nepostaví pod kôš, ale poskytne im široký priestor pre rozvoj všetkých individuálnych činností. Z našich dievčat zahrali slušne Lucia, Pipa a Jaja. Ostatné ešte asi prázdninovali.

 

UMB08 Banská Bystrica – MBK Stará Turá

36 : 57, Luci 11, Pipa a Dida 6, Domča 5, Linda 4, Maťka a Jaja po 2

Stará Turá nás preverila po každej stránke. Absolvovala dlhú letnú prípravu a niekoľko zápasov už odohrala a bolo to na jej prejave vidieť. Proti takto silnému súperovi vidno každý čo i len drobný nedostatok a bez vyrovnanejšieho kádra sme nemohli pomýšľať na úspech. Päť – šesť dievčat nemôže konkurovať namotivovanej vyrovnanej súperovej desiatke. Ako sa pomaly stáva pravidlom, v príprave vyhráva Turá, na MSR my. Verím, že v plnej sile si s húževnatým súperom poradíme. Dozvedel som sa, že v tejto kategórii chce organizovať MSR práve Stará Turá. Je najvyšší čas aby sme zmobilizovali sily a kandidovali aj my, možno v spolupráci so Zvolenom.

 

UMB08 Banská Bystrica – Piešťany

63 : 25, Luci 18, Dida 14, Pipa a Jaja po 8, Linda a Maťa po 4, Domča 3, Naťka a Dominika po 2

Družstvo opustila trénerka a jedna z najlepších hráčok prestúpila do Starej Turej. Toto sa prejavilo na výkonnosti družstva a zápas bol len otázkou výšky skóre. Okrem tradične dobre, pardon „lepšie“ hrajúcich Lucie, Pipy, Jaji, Lindy a Maťky sa prejavila stúpajúca forma Didy, ktorá už aj v predchádzajúcich zápasoch hrala celkom odvážne a patrila k oporám. Tu sa presadila aj strelecky.

                       

UMB08 Banská Bystrica – Nitra

55 : 35, Luci 16, Jaja 13, Domča 9, Pipa 8, Tina 5, Maťka 4

Vlani som si myslel, že Nitranky sú jedným z družstiev, ktoré budú rásť a úspechy z minibasketbalu sú len súčasťou kvalitnej prípravy. Minulý týždeň som videl ich 98, tento týždeň 97 a nepotešili ma. Družstvo má potenciál napredovať a bolo by škoda, keby postupne upadalo do priemeru. Z našej strany opäť zabrali len tradičné hráčky. Príchod rodičov namotivoval k zlepšenému výkonu Tinu a z letnej melanchólie sa prebudila Domča a pripomenula mi, že vie hrať basketbal.