Vyhľadávanie


Prepis diskusie

28.04.2010 19:43

Diskusia nám zaplnila tak som ju prekopíroval sem.

Dátum: 24.04.2010

Vložil: Marko

Titulok: Hodnotenia

Myslim si, ze hodnotenia zapasov a výkony hracok su najlepsie posudzovane cez statistiky jednotlivych hernych cinnosti kazdej hracky, tak ako sa tu uz tieto statistiky niekolko krat po zapasoch objavili. V zaujme zachovania objektivity a aj v zaujme ludi, ktori basketbalu rozumeju nielen ako fanusikovia alebo rodicia, by bolo vhodne tieto udaje o kazdej hracke po zapase hodit na stranku. Som presvedceny, ze vela krat by boli rodicia i hracky prekvapeni ake skreslujuce a nepresne su subjektivne slovne hodnotenia, oproti presnej reci cisel, ktore naozaj vyjadruju dianie na ihrisku. Samozrejme, ze si vazim pracu a cas, ktory Miso venuje hodnoteniu skoro po kazdom zapase, ale myslim, ze mi nikdo nebude oponovat, ze stale je to len nazor jedneho rodica, ktory prirodzene nemoze byt objektivny pretoze je takisto len jeden z nas rodicov, aj ked sa o to bude akokolvek snazit.

Dátum: 25.04.2010

Vložil: Mišo

Titulok: Re:Hodnotenia

Ďakujem Markovi, že vyjadril svoj názor. Veľmi si to cením, lebo bez spätnej väzby nemôže byť pokrok.
K hodnoteniu: Ano, je to môj subjektívny názor, ktorý je postihnutý tým, že som rodičom hráčky. Najobjektívnejším hodnotením je štatistika, no najprv ju musíme mať t.j. je potrebné aby ju niekto robil. V prípade, že nájdeme "ochotníka" rád mu poskytnem know - how. Zo svojho pôsobenia pri extralige mám bohaté skúsenosti s domácim, alebo americkým formátom. Ako píše Marko, výsledky by boli prekvapujúce. V prípade nášho tímu som dokonca v jednom prípade musel zverejniť len poradie prvých 5 hráčok aby som niektoré nedemotivoval, keď koeficienty hernej produktivity vychádzali hlboko v záporných číslach.
Keďže však nemáme štatistiku, bol by som veľmi rád, keby bolo prispievateľov resp. hodnotiteľov po zápasoch čo najviac. Uverejním každý názor, pozitívny a najmä negatívny, lebo s toho sa dá poučiť. Z mlčania, alebo "klebiet" po kútoch sa nič nedozvieme. Takže prosím píšte, píšte, píšte. Jedinou podmienkou zverejnenia je absencia vulgarizmov a uvedenia mena prispievateľa. Verím, že mnohých by okrem Milovho, alebo môjho názoru zaujímal napr. názor Pipy ako trénerky.
Na záver: Po mnohých poučeniach z minulého vývoja sa za moje osobné názory zverejnené na stránke nebudem ospravedlňovať a ani ich prispôsobovať či meniť. Rád poskytnem priestor pre protireakciu.

Dátum: 25.04.2010

Vložil: MILO

Titulok: Re:Re:Hodnotenia

Posudzovanie herného výkonu je strašne zložitá vec, objektívne - na základe hernej štatistiky, subjektívne - názor trénera, a to zdôrazňujem. Moja koncepcia a filozofia celého tréningového procesu je na mne a na nikom inom. Ja viem čo chcem a snažím sa učiť veci, ktoré raz tým babám pomôžu v kariére. Štatistika zo zápasov je pre mňa len nejaká pomôcka a preto ju momentálne nerobím. Načo? Techniku streľby, postoj v obrane, spolupráca v obrane atď. Kde sú uvedené tieto ukazovatele? Príklad Deny, ubráni najlepšiu hráčku súpera, naruší jeho koncepciu a možno pritom nedoskočí ani jednu loptu a nedá ani bod. Rýchly protiútok - nie je dôležité kto ho zakončí, ale kto ho založí a to isté je aj v útoku. Extra pass (prihrávka, pred asistenciou), ktorá je ľahká, ale účinná a tá nie je v technickom zápise. Hodnotenie tech. zápisu už patrí do kategórie žien, kde sú hráčky od neho závislé (príjem). Raz mi niekto povedal, že sú ešte deti. Budem im vyhodnocovať tech. zápis a dávať im čísla, načo? Trestné hody sú toho dôkazom. Baby sú strašne zlaté, že ich hádžu spôsobom akým sú učené, ale nedohodia a nedajú, a kto im to vysvetlí? Alebo si to len hodia, aby to padlo? A ja im poviem, že je taká štatistika úspešnosti TH. Čo je lepšie? Názor trénera musí byť postavený pred tech. zápis, pretože aj tá najhoršia hráčka môže byť pre trénera tá najlepšia.
Ale som rád, že tieto názory sú prezentované aj na tejto stránke a som ochotný sa porozprávať s hocikým a mojej filozofii a mojich cieľoch s týmto teamom . Tvorme team a vy rodičia ste toho súčasťou.