Vyhľadávanie


L: UMB08 Banská Bystrica 96, Doma: 25 : 56, 26 : 50

11.03.2010 11:31

 

UMB08 B. Bystrica 96, Doma: 25 : 56, 26 : 50


BK UMB08 Banská Bystrica - BK UMB08 Banská Bystrica 96

 

25 - 56, Luci 6, Tina, Terka 4, Jaja 3, Pipa, Dena, Domča a Dida po 2

26 - 50, Domča 5, Luci, Jaja a Pipa po 4, Tina 3, Miška, Dena a Terka po 2 

Milo: Odohrali sme zápasy proti kvalitnému súperovi, ktorý nastúpil v najsilnejšom zložení. Za čo som obom trénerom vďační, pretože mali cez víkend dosť nabitý program. Stretli sme sa štýlom hry, proti ktorému sme doposiaľ nemali možnosť hrať. Hra založená predovšetkým na rýchlej tranzícii. V obidvoch zápasoch sme mali problém vysporiadať sa s rýchlosťou hráčok súpera. Z toho vyplývali chyby, hlavne v obrannej tranzícii. Náš návrat bol chaotický a neskorý. Pri absencii M. Okáľovej a N. Jelenčíkovej sa to dalo očakávať, ale aj napriek tomu si myslím, že sme to mali zvládnuť, lenže niektoré hráčky v týchto činnostiach do toho nedávali všetku svoju energiu. Pozičná hra v obrane bola v niektorých momentoch správne riešená, čo je určitý posun. Vďaka Tine a Miške sa zlepšil aj obranný a útočný doskok, za čo ich musím obidve pochváliť. Snaha o rýchly prechod bola, ale riešenie často krát zlé, a keďže sme nedávali ľahké koše útočili sme do postavenej obrany. A tu bol dosť veľký problém. Chcem opäť zdôrazniť, hlavne pre vás - baby, že Naše prihrávkové a prienikové entry je len pomôckou. Nie je to presne stanovený pohyb ako nejaký signál alebo systém. Dáva Vám to možnosť uplatniť Vašu tvorivosť a hru 1-1 tak, aby Vám pri Vašom pohybe nikto nezavadzal a v momente, keď vás obrana pokryje, aby ste mali možnosť prihrávky na voľnú spoluhráčku. Avšak vždy musíte mať odvahu niečo vykonať a tá v sobotu chýbala. Veľa sme driblovali na mieste bez snahy o hru 1-1, držali loptu, bez snahy prihrať spoluhráčovi a hlavne sme hrali ďaleko od koša, takmer 2m nad úrovňou trojkového oblúku.

Som sklamaný z výkonu Lucii, aj keď mi je jasné, že hráč má aj horšie zápasy. Pri slabej aktivite sa nedokázala  presadiť v útoku. Musí mať viac sebavedomia aj v týchto zápasoch, pretože na to má. Horšie je to v obrane. Tam musí chcieť brániť a tam som snahu nevidel. Som spokojný s Tinou, ktorá odohrala asi najlepšie zápasy, čo ju trénujem a tiež s Miškou, ktorá hrala veľmi dobre pozične v obrane a bola aj viac aktívna v útoku. Denčika, Linda, Dominika, aj napriek sebazapreniu, ale aj Jaja odohrali svoj štandart. Pipa sa len dostáva do tréningového a zápasového tempa. Od ostatných som očakával trošku viac. Milo        

Mišo: Dnes po zápase som si uvedomil, že v tejto kategórii sa musí hrať basketbal s radosťou a pre radosť všetkých zainteresovaných, či vyhrávame alebo prehrávame. Ak to nie je tak, robíme niečo zle ... Dievčatá majú ešte veľa sezón pred sebou a psychicky ich "opotrebovať" už teraz by asi nebolo rozumné. Takže s novým poznaním vpred do ďalšej práce ... v našom prípade už len s úsmevom.

Výkon tímu bol celkovo, jemne povedané, vlažný, podobne ako na konci v Ružomberku. Pokrik "tíííím" ktorý znel ako zo záhrobia, vyvolal úsmevy v hľadisku a naznačil budúce dianie na ihrisku. Z celkovej nálady "vykúkala" Tina a Jaja, občasne Miška a Terka. Lucia hrala bezpochyby zle, resp. pod svoje možnosti. Nesúhlasím s tvrdením, že hrala zle v obrane, aspoň nie s paušalizáciou jej obrany ako vždy zlej, to už považujem za Milov predsudok. Špeciálne som si v druhom zápase odsledoval túto jej činnosť. Bránila súperovu hráčku bez čísla Luciu Ondrejkovú, ktorá počas jej obrany dala 2 body. Spôsob akým to dosiahla možno nebol podľa trénerových predstáv, robila to však maximálne efektívne. No už len na záver. Hodnotenie, ktoré sa ušlo počas a po zápase mojej dcére od trénera nepatrí do šatne dvanásťročných dievčat a bolo to posledný krát keď Lucia išla z basketbalu s plačom. Mám dojem, že to naberá trend, ktorému som sa chcel vyhnúť. A odo dneška nebudú hodnotenia vždy v súlade s trénerovými ... aspoň bude väčšia sranda.