Vyhľadávanie


Dvojzápas v Nitre

28.03.2010 21:38
BKM Junior UKF Nitra - UMB 08 Banská Bystrica

46 : 57, Jaja 17, Luci 14, Miška 8, Dena 6, Naťka a Pipa po 4, Mirka a Terka po 2

40 : 55, Luci 16, Mirka 10, Jaja 8, Naťka 6, Miška, Pipa a Dena po 4, Linda 2, ? 1 (zatiaľ neznámy strelec)

Nehrali zranené alebo choré: Maťka, Domča, Mirka H. a Dominika S.

Chcem poďakovať súperovi, že si v nabitom programe našiel na nás čas. Opäť sa ukázalo o čo sme prišli, keď sme sa rozhodli hrať súťaž STRED. No "plakať nad rozliatym mliekom" je zbytočné a zostávajúci čas do MSR musíme využiť čo najlepšie a dohnať zameškané.

Nitranky sa ukázali ako zdatný súper, opäť sa zlepšili a potrápili nás najmä pod košom. V prvom zápase si zaslúži pochvalu naša druhá päťka, kde si začínajú vynikajúco rozumieť Mirka s Jajou dopĺňané Miškou, ktorá premieňala ponúkané šance. Jaja excelovala, vnikala, hrala do tela, radosť sa pozerať. V prvej päťke sa vytratila kombinácia a Lucia s Pipou sa umárali v individuálnych akciách, ktorých záverom bola zväčša strata, v lepšom prípade neúspešný strelecký pokus. Kolektívneho ducha držala nad vodou občasnou peknou prihrávkou Dena. Dida dnešok trošku vypustila. Pozitívom bolo, že aj pri toľkom trápení boli baby z prvej päťky schopné hrať so súperovou lepšou päťkou vyrovnanú partiu.

Druhý zápas sme zvládli lepšie ako prvý. Zlepšila sa hra aj v prvej päťke a keď "nahráme" o čosi viac zápasov tak to bude super. V niektorých momentoch naša hra ukazovala obrovský potenciál. Máme niekoľko siných individualít, ktoré sú nevyhnutnou a záklanou podmienkou špičkového tímu. Našim prioritným cieľom v detských kategóriách je vychovať takéto výrazné individuality a to sa nám začína dariť.

Škoda, že takéto výborné zápasy nehráme každý víkend. Opäť na záver. Teším sa na nasledujúcu sezónu.