Vyhľadávanie


Bilancia turnaja MJJ

19.12.2009 21:40

Turnaj nám poskytol tri výborné zápasy. V prvom, proti našim 96-kám, sme mali šancu na rehabilitáciu po nie celkom dobrom výkone v poslednom súťažnom dvojzápase. Zahrali sme podstatne lepšie, no súper urobil v poslednom období výrazný pokrok v individuálnych činnostiach a najmä v celkovom hernom prejave. Sobotňajší prvý zápas proti starším Ružomberčankám sme zvládli excelentne. Hrali sme disciplinovane v útoku i v obrane, s nasadením a chuťou, tak ako by to malo byť v každom zápase, ktorý odohráme. Ďakujem celému tímu za skvelý športový zážitok. V poslednom zápase sme opäť bojovali proti tradičnému súperovi Starej Turej. Mrzí ma len výkon v prvej štvrtine, ktorú sme nezvládli. Štyri lopty po sebe smerujúce dopredu skončili po druhej prihrávke, alebo ešte pred ňou v rukách súpera a protútoky sme nestíhali zachytávať. Potom sme v druhej štvrťke zabrali, no v druhom polčase sme opäť urobili niekoľko "nevynútených" chýb, čo nám zobralo šancu na úspech.

Je problematické povedať, ktorý z tímov je lepší nakoľko psychická stránka väčšiny vzájomných súbojov prevláda nad skutočnou športovou výkonnosťou. Potvrdzuje to aj fakt s tohoto zatiaľ posledného  duelu, že sme v poslednej štvrtine nepremenili 11 trestných hodov z 12 pokusov. Našim šťastím je, že zatiaľ "v príprave vyhráva Stará Turá a v oficiálnych zápasoch my". Dúfam, že toto pravidlo vydrží v platnosti čo najdlhšie.

Naša nová akvizícia Mirka sa ukázala ako ozajstná posila. Najmä v druhom zápase ukázala svoje možnosti a druhá päťka za jej účasti vyzerá omnoho kompaktnejšia a silnejšia.

Tabuľku, výsledky a strelcov nájdete v MJJ. Jednotlivé zápasy budú aj  v rubrike prípravné zápasy.

Za podporu turnaja ďakujeme fi. TATRATECH, s.r.o., ALL MONT - Dušan Strieš, LAWEX, s.r.o., Mestu Banská Bystrica, Športovému gymnáziu Banská Bystrica a fi. BDR, s.r.o. ako generálnemu sponzorovi klubu. Ďalej ďakujeme rodičom, ktorí sa väčšou, či menšou mierou, alebo ubytovaním dievčat podieľali na zabezpečení turnaja. Dovolím si menovať seba, Katku, Peťa Debnára, Janoštinovcov, Izákovcov, Valovcov, Jelenčíkovcov, Matejčíkovcov a Golianovcov. Špeciálna vďaka patrí za ubytovanie dvoch dievčat Katke a rodine Jelenčíkovcov. Tu platí dohoda, že kto ubytováva získava právo nominácie na turnaj do Starej Turej, čiže dve ubytovania = dve nominácie.