Vyhľadávanie


W: ŠBK Handlová Mix, Doma: 68 : 12, 80 : 17

11.03.2010 11:17

UMB08 Banská Bystrica – ŠBK Handlová

68 : 12, Tina 16, Luci 15, Jaja 9, Dena 8, Terka 6, Domča a Dida po 4, Miška, Naťa a Soňa po 2

80 : 17, Luci 34, Dominika S. 6, Miška a Terka po 5, Jaja, Domča, Tina, Soňa a Dida po 4, Pipa,              Golča, Naťa, Peťa, Dena po 2

Mišo: Dnešný súper nás veľmi nepotrápil. Predchádzala ho povesť nebezbečne agresívne hrajúceho tímu, no ukázalo sa, že ide len o slabšiu taktickú a najmä technickú basketbalovú vybavenosť a frustráciu z toho prameniacu, kompenzovanú občasnými tvrdšími zákrokmi. Šťastím pravdepodobne bolo, že nám bol delegovaný ligový rozhodca Marek Turčin, ktorý mal zápas pevne v rukách a nepripustil nijaký neštandard. Trend rozhodovania nastavil hneď od začiatku a ďalší priebeh bol skoro ideálny. Záverom ešte konštatovanie, že si budeme musieť platiť kúrenie telocvične počas zápasov. Uvidíme, ako to bude počas týždňa. Verím však, že vzhľadom na nulový nájom, nám klub pomôže s nákladmi na kúrenie. Komentár dodá Milo.

Milo: Tieto hodnotenia budú ťažšie ako som si myslel. Som hrdý, že môžem trénovať také družstvo, aké máme. Ak mám hodnotiť zápasy, ktoré sme odohrali, tak poviem, že som spokojný a je mi cťou viesť takéto družstvo v zápasoch. Hrali sme basketbal, do ktorého sme dali nasadenie energiu a myšlienku. Oproti zápasu v Tepličke sa zlepšilo nasadenie a chuť hrať počas celých 8 štvrtín (ak rátam 2 zápasy). Toto možno robím posledný krát, ale som hrdý, na to, čo sme predviedli vo štvrtok a v sobotu, proti súperom, ktorí boli starší. Aj napriek tomu, že sme mali strach (nie ja, ale baby), sme ukázali, že sa nemáme čoho báť. Hodnotiť individuálne, nemá  význam, pretože sme hrali na úrovni Našich schopností a ako tím. Mal som radosť kaučovať takéto družstvo, lebo to je cieľom pre každého trénera. Posúvame sa ďalej v celkovom prejave. Obranu ešte netrénujeme, do takej miery, ako si to ja predstavujem, ale hrali sme ju. Musíme sa  vyvarovať poklesu koncentrácie, tak ako to bolo v 2. štvrtine 2. zápasu. Chcem vyzdvihnúť Lindu, ktorá aj napriek zraneniu, je stále s družstvom  a je podporou pre celý tím.

Tak radšej budem hodnotiť rodičov :-). Ďakujem za to, aké podmienky boli vytvorené počas zápasu. Hlavne Peťovi, ktorý si našiel čas na to, aby zotrel palubovku a zabezpečil celú organizáciu zápasu, Katke a Mišovi S., ktorí tiež pomohli k dielu. A všetkým ostatným,  ktorí Nás prišli podporiť počas zápasu.  

P.S. Niečo budujeme a pomaly sa to začína prejavovať. A kvôli rečiam, ktoré sa vedú - Ja som tréner družstva 97 a toto je moja priorita. Extraligovému družstvu, len pomáham.

Mišo: Za Milov prístup k tímu musím poďakovať a na doplnenie: Vo štvrtok sme hrali proti našim 96-kám. Voči vlaňajšku boli posilnení o Katku Urbániovú, voči súčasnému stavu oslabení o Niku Vavákovú, Kaju Baloghovú a Ludku Šedivcovú. Preto výsledok nebudem komentovať a už dnes sa teším na stretnutie v plnej sile. Určite to bude napínavý vyrovnaný zápas.