Vyhľadávanie


W: Teplička n. Váhom 97, Vonku: 83 : 17, 78 : 39

11.03.2010 11:15

 

Teplička nad Váhom - UMB08 Banská Bystrica

83 : 17, Luci 27, Domča 24, Dida 10, Jaja a Terka po 6, Tina a Pipa po 4, Dominika 2
78 : 39, Luci 32, Domča 14, Dida 12, Pipa a Terka po 6, Natália, Jaja, Tina a Dominika po 2

Mišo: Súťaž sme odštartovali dvojzápasom proti Tepličke, malej dedinke pri Žiline, ktorá je dnes známa novovybudovanou štvrťou pre Kórejcov z fabriky KIA. Vplyv investora zo zahraničia bolo na obci poznať. Aj telocvičňa samotná bola zrekonštruovaná, priestranná a výborne vybavená. Čo sa týka súpera, ten urobil od turnaja vo Zvolene obrovský pokrok. Dominovala rozohrávačka s číslom 17, ktorá bola jasným lídrom. Mňa však zaujala iná dievčina, vysoká pohyblivá s číslom 6. Tá nám dala dokonca trojku. Mala však veľké technické nedostatky a musí veľa pracovať aby dohnala stratu.

Milo: Pokec k nášmu tímu napísal Milo, za čo mu ďakujem a súčasne sa teším, že sa podujal písať komentáre aj naďalej. Myslím, že trénerov názor nám bude najlepšie vykresľovať situáciu. Ďalší Milov príspevok, tentokrát metodický nájdete v sekcii ???. Vyzývam najmä dievčatá, aby mu venovali náležitú pozornosť.

Milo: Koncentrácia, nasadenie a  energia sú a budú klúčové slová, ktoré nás budú sprevádzať celú sezónu, hlavne v takýchto zápasoch. Prvé dve minúty  prvého zápasu sme odohrali absolutne nekoncentrovane. Zakončenie čistých pozícií ako mali Pipa  a Lucia sa nazvať ani inak nedá. V druhej štvrtine to bola znovu Jaja, ale to bolo pre zmenu na konci. Aj napriek týmto momentom sme odohrali zápas v dobrom nasadení, čo je dobré, preto že si musíme zvyknúť na takýto spôsob hry. Druhý zápas je ťažké hodnotiť. Vrátili sme sa k typicky slovenskému komfortnému basketbalu. Slabá koncentrácia, nasadenie a energia. Možno ešte nie sme pripravení odohrať vo vysokom nasadení dva zápasy, ale to je asi moja chyba. Celkove sa zlepšujeme v prechodovej fáze a v obrane. Zlepšuje sa aj hra 1-1 a hra vo voľnom útoku.

Lucia odohrala až na ten úvod výborné stretnutie. Jej spôsob hry sa začína meniť, čo ma teši. Výborne v obrane, dobrá hra 1-1 a riešenie situácií. Natália tak isto zahrala výborne v obrane a mala aj dobré momenty v útoku. Musí zlepšiť presnosť prihrávok. Diana získava sebavedomie v útoku a prejavilo sa to jej dobrou hrou. Najviac ma sklamali Pipa s Peťou. Pipa, aj si vypracovala  skvelé pozície ale zakončenie bolo slabé. V obrane som nebol spokojný s jej nasadením. Peťa sa mohla prejaviť oveľa viac, hlavne v takýchto zápasoch. Terka sa neustále zlepšuje. Mala skvelé momenty aj v obrane aj útoku. Za jej výkon ju musím pochváliť, takisto aj Dominiku L. Výborná hra 1-1, ale musí to dokázať v každom zápase. Jaja odohrala to čo od nej očakávam. Výborná hra v obrane a v útoku (až na to zakončenie). Niekedy však držala loptu príliš dlho. Dominika S. ma prekvapila hrou v útoku, pretože aj ona bola schopná hrať 1-1. Od Tiny očákávam viac ako predviedla. Po dohovore sa jej hra zlepšila, hlavne v obrane.